گویش آنها کُردی محکی است

یک قبیله قدیمی دیگری بودند که در ناحیه پنجده کنار رود مرغاب، شرق سالورها ساکن بودند. این دریاچه برای انواعی از پرندگان آبزی، زیستگاه مناسبی به شمار می رود و به علت نزدیكی به كانون های شهری حایز شرایط مطلوب تفرجگاهی است. شهرک چشمه با توجه به شهرسازی مناسبی که دارد موفق به اخذ گواهینامه استاندارد شده است. حاتمی با اشاره به اینکه دولت نیز از این طرح حمایت می کند و این مسیر جزو گزینه های مورد حمایت وزارت راه و شهرسازی است، یادآوری کرد: ترکیه نیز خط آهن خود را تا چشمه ثریا گسترش می دهد و به محض اتمام احداث این مسیر 147 کیلومتری، اتصال راه آهن ایران به اروپا از این مسیر، محقق خواهد شد.

هنگامی که این شهر کشف شد، سطح وسیعی از خاکستر روی آن را گرفته بود که میگویند به دلیل آتش روشن کردن مردم کوچرو در این منطقه بوده است، به همین دلیل این شهر، شهر سوخته لقب گرفت. را انجام داده و بیش از پیش از این گونه منحصر به فرد مراقبت نموده تا نسل آن در آینده از بین نرود. قتل خطايى: اينكه فرد نه قصد قتل داشته و نه قصد سبب قتل را. فراموش نکنید که نظر و تجربیاتتان را با ما و مخاطبان ما به اشتراک بگذارید. شهریار از بدو ورود به تهران با استاد ابوالحسن صبا آشنا شد و نواختن سه تار و مشق ردیف های سازهای موسیقی ایرانی را از او فرا گرفت.

نشد چشمه از پاسخ سنگ، سرد / به کندن در استاد و ابرام کرد. در این موزه علاوه بر آثار چاپ شده استاد، دفاتر و اوراق بسیاری از آثار و اشعار ایشان به خط خود استاد و قرآنی که با خط نسخ نگاشته اند و برخی لوازم تحریر و وسایل شخصی و آلبوم های عکس محتوی تصاویر یادگاری این شاعر اندیشمند و فرزانه به معرض نمایش گذاشته شده است. در سیزده سالگی اشعار شهریار با تخلص بهجت در مجله ادب به چاپ رسید. شهریار شعر فارسی و آذری را با مهارت تمام می سرایید. در سال 1331 ه.ق شهریار به تبریز بازگشت و نزد پدر شروع به فراگیری مقدمات ادبیات عرب نمود.

با فوت پدر و بازگشت مجدد وی به تهران در سال 1314 آوازه شهرت او از مرزها فراتر رفت. وی در سال 1322 ه.ق جهت تحصیل به شیوه نوین آموزشی اصول جدید به مدرسه متحده وارد شد و در این مدرسه به آموختن زبان فرانسه و علوم دینی و فراگیری خوشنویسی پرداخت. وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه افزود: با افزایش شعب رسیدگی و الکترونیکی شدن سیستم قضائی، پروندهها سریعاً تعیین تکلیف می شونددر حالی که در گذشته ابلاغها و اخطاریهها به صورت دستی و زمانبر بود. در حال حاضر چشمه آبدرمانی تاپ تاپان آذرشهر به همت بخش خصوصی در حال تبدیل شدن به مکان توریستی فوق العاده بزرگ، با امکانات رفاهی و بازارچه و …

در دامنه کوهی موسوم به پیر سقا واقع در 40 کیلومتری بخش قره آغاج در دهستان چا راویماق جنوب غربی شهرستان هشترود در موقعیت طول و عرض جغرافیای 46 درجه و 57 دقیقه , 36 درجه و 52 دقیقه و در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا های آزاد چشمه ای شگفت انگیز وجود دارد که هر شبانه روز به طور متوسط چهارمرتبه با قدرت شش لیتر در ثانیه جاری و پس از یک ساعت به کلی قطع میشودو از این چشمه هنگام جاری شدن آب صدایی شبیه به صدای هواپیما به گوش می رسد. این تالاب در ارتفاع 2400 متری، درجنوب شرقی ارتفاعات سهند قرار دارد و 20 هكتار مساحت دارد.

توده آتشفشانی سهند در 50 كیلومتری جنوب شهرستان تبریز قرار دارد، حد شرقی آن از شهرستان هشترود و سراسكند و قره چمن میگذرد و تا حدود قافلانكوه پیش رفته است. در ۵۰۰ متری شمال باغ، باغ مزار تاریخی دوران صفوی قرار دارد كه به نام باغ مزار چهارسید معروف است.شیب منطقه احداث باغ در حدود ۶/۴ درصد درجهت شمالی – جنوبی در طول محور اصلی باغ است.ورودی اصلی باغ شاهزاده در قسمت شمالی آن قرار دارد كه همزمان با ساخت باغ شكل گرفته است.

در سمت شمالی بندر رحمانلو اسكله ای برای پهلو گرفتن كشتی های باری و مسافری، و در بخش جنوبی محلی برای مسافرینی كه به منظور استفاده از آب و لجن دریاچه كه برای درمان برخی از بیماری ها مفید است به این بندر می آیند، بنا شده است. در طبقه بالا پنجره های مشبک اروسی با شیشه های رنگی، گچبری های نمای شمالی و جنوبی، همچنین آینه کاری ها و گچبری های تالارهای داخلی و طنبی ها به زیبائی مجموعه می افزایند.

همچنین این موزه پیکره های کامل انواع پرندگان، چرندگان، خزندگان، حشرات و سایر جانوران اهلی و وحشی که برخی از آنها از انواع نادر حیات وحش می باشند را در معرض تماشای علاقمندان قرار میدهد و با کمک نقاشی و دکوراسیون، محیط زندگی و نحوه زندگی آن ها را برای بازدید کنندگان ترسیم می نماید. و از تیره های – علی عسکر – عبدالله – خسروند-میرزابگ – ویس علی – کلی کلی – گویش آنها گرایش به لکی دارد و شاید آنها وابستگان لک تبار باشند.

رجوع به چشمهء خور و چشمهء خورشيد شود. و گرنه اگر او را مختار بدانيم چه مانعى دارد كه در انتخاب خيرات و يا شرور اختيار داشته و هر كدام را كه بخواهد انجام دهد و ليكن چيزى كه هست حكما و اساطين اسلام مى گويند: افق اختيار خداى تعالى عالى تر از اين تصورات است، و امور عالم منوط به قوانين كلى است و افعال او مربوط به حكمت ها و مصالحى است آشكار و نهان. در این حالت آن چیزی را که چند دقیقه پیش دیده یا شنیده و یا عمل کرده است، فراموش می کند.

آن مهمانیها، آن شب نشینی ها، آن زنهای آراسته، آن دم و دستگاه را آدم بگذارد و بیاید فحشهای رکیل بشنود؟ قبل از غروب آفتاب خانواده داماد این تحفه را به همراه نواختن دف به خانه عروس میبردند و شب را میهمان خانواده عروس میباشند. علی شروان :در این طایفه عده به زبان کُردی تکلم می کنند و عده ای به زبان لُری. به جهت اینکه فرزندان این دو طایفه از نوادگان و اهل بیت رسول اکرم (ص) محسوب میشوند. اگر شما هم دوست دارید فرزندان خود را با فرهنگ لباس و سبک زندگی مردم دوره های قدیم آشنا نمایید، بهترین گزینه موزه مردم شناسی اصفهان است.

طبیعت بیله درق آنقدر متنوع است که شما میتوانید درخت، گل، چشمههای طبیعی، آبشار و کندوهای عسل را در یک زمان کنار همدیگر تماشا کنید. اگر اهل سفر به جاهای خاص هستید، پس حتما دریاچه سقالکسار که به عجیب و مرموز بودنش معروف شده و لوکیشن اصلی یک فیلم معروف هم هست، نیز برایتان جذاب خواهد بود. این بندر یكی از بنادر مهم دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی است. اگر در حدود ۳۵ کیلومتر به جهت شمال شرقی از شهر بندرعباس دور شویم به چشمه آب گرم گنو خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید