چشمه باداب سورت, چشمه های باداب سورت مازندران, آدرس باداب سورت

این تفرجگاه در حدود 27 کیلومتری علمدار گرگر ( هادی شهر ) قرار دارد و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در 5 کیلومتری روستای منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است. این تفرجگاه در حدود ۲۷ کیلومتری علمدار گرگر ( هادی شهر ) قرار دارد و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در ۵ کیلومتری روستای منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است. مهمترین نوشته در وصف روستای ایستا را شاید بتوان متعلق به حسین عسکری دانست که پژوهشی درباره اهل توقف در طالقان است. اساس موزه آذربایجان در سال 1336 با نمایش 202 قطعه از آثار فرهنگی ارسالی از موزه ایران باستان (موزه ملی) در تالار فوقانی کتابخانه ملی سابق تبریز آغاز شد و اندیشه تاسیس موزه آذربایجان در محل فعلی در اردیبهشت ماه سال 1337 جامه عمل پوشید.

شاه گؤلی (استخر شاه) سابق و ائل گؤلی (استخر مردم) فعلی از گردشگاههای زیبا و دلکش تبریز و ایران است که در هفت کیلومتری جنوب شرقی تبریز، بر دامنه تپه ای واقع شده است. آیا مقاله راهنمای سفر تبریز ره بال را هم مطالعه کردهاید؟ در تور باداب سورت، این سفر دو و نیم روزه، شما به بازدید دو چشمهی آب معدنی میروید که آب آنها از لحاظ رنگ، مزه، بو و حجم کاملاً متفاوت هستند. به عقیده شما در بین جاهای دیدنی سراب، زیباترین منطقه گردشگری کدام است؟ خب دوستان عزیز ره بال آسمان، نظر شما درباره سفر به سراب چیست؟

پس باید خودتان را به اردبیل یا تبریز برسانید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس عازم سراب شوید. دریاچه و آب راکد قوری گول درکنار جاده تبریز – بستان آباد در فاصله ۴۵ کیلومتری شرق تبریز در میان ارتفاعات شرقی گردنه ی «شبلی» واقع شده است . سپیدان در میان درههای زاگرس جنوبی قرار گرفته و پوشش گیاهی اطراف این شهرستان از درختان کاج، بلوط و افرا تشکیل شدهاند. البته زمستانهای پوشیده از برف سپیدان هم خالی از مهمان نیست. بر خلاف جایگاه خشک و بی آب گرمسیری یعنی کوه گریوه، در منطقه و محل سکونت ییلاقی و سردسیری ، در کنار زردکوه سپید از برف و چشمه های پرآب بسر می برند .

زمستانهای این منطقه اغلب پوشیده از برف هستند و همین موضوع، رفت و آمد در این مسیر را سخت میکند. این شهر در زمستان یکی از بهترین مقاصد برای ورزشهای زمستانی در جنوب ایران است. فصل بهار، بهویژه ماه فروردین، بهترین زمان سفر به این تنگه است. بعد از سفر به تبریز، سری به سراب بزنید و از زیبایی هر دو لذت ببرید. توجه داشته باشید که آب و هوای ساحلی چشمه ترکیه بسیار لذت بخش است. در سراسر میهن زیبای ما وجود دارد؛ اما دیدن این مناظر در فصل بهار همراه با اعتدال هوا لذت بردن از این چشم اندازهای طبیعی را دو چندان می کند.

در کنار این هتل، چندین و چند سوئیت اجارهای و هتل آپارتمان نیز در این شهر وجود دارند. رودخانه دائمی توکل آباد یا شش پیر با ۳۵ کیلومتر طول، رودخانه دائمی تیزاب با ۲۵ کیلومتر طول، رودخانه دائمی جوب خاله که از کوه چالکلاغ سرچشمه گرفته با ۳۰ کیلومتر طول، رودخانه مارگان که یکی از شاخههای رود کر است و چند رود دیگر از رودهای جاری در شهرستان سپیدان هستند.

وی اظهارکرد: این جاده در فاصله چند کیلومتر بالاتر از «چشمه میشی» به پایان راه آسفالت میرسد که در آنجا کافهای برای پذیرایی از مسافران ساخته شده است. در این تنگه رودی به طول ۱۰ کیلومتر جریان دارد. مانند تنگههای دیگر، در بستر تنگه گمبیل هم رودی با آبی بسیار سرد جاری است. و يا عدم مضاف و منسوب به ملكه است، كه عبارت است از عدم كمال وجودى كه جا دارد آن كمال را داشته باشد مانند نابينائى كه عبارت است از عدم بصر از كسى كه جا داشت بصر داشته باشد (و لذا به ديوار نمى گوئيم نابينا).

گیاهان دارویی مانند کتیرا، گلگاوزبان، گون و… تمام سطوح دیواره ی آبشار پوشیده از خزه و گیاهان آبزی است و مناظر دل انگیزی را پدید آورده است. این آبشار با بیش از ۱۲۰ متر ارتفاع و حدود ۴۰۰ متر عرض یکی از بزرگترین آبشارهای چشمهای در جهان است. نوری زاده با بیان اینکه تاکنون ۸۰۰ متر مربع از محوطه این باغ تفریحی سنگ فرش و ۴۰۰ متر از کانالهای آبی بهسازی شده افزود: برای اجرای آن بیش از یک میلیارد ریال هزینه شده است.

باغ تاریخی تفریحی ائلگلی هم علاوه امکان اسکان مسافران، فرصت دیدن و حضور در تفرجگاه زیبای قدیمی تبریز را نیز به مسافران میدهد. این سراب یا چشمه بسیار بزرگ در دشت کزاز و دردامنه کوه راسوند قراردارد سرسبزی و طبیعت زیبای آن بسیار جلب توجه می کند. مهمترین این چشمه ها عبارتند از : چشمه الله حق ، آب رس ، تاپ تاپان ، ورجوی ، گشایش ، و چشمه های سراب و صوفیان به ویژه چشمه آب معدنی کندوان. از جانداران این مناطق هستند. به جرئت میتوان گفت جاهای دیدنی سپیدان میتواند رقیب خوبی برای مناطق شمال ایران باشد.

در ضمن، کمپزدن در مناطق گردشگری و مراتع سرسبز این شهر مزه دیگری میدهد! البته شکی نیست که انتخاب مقصد سفر ارتباط ظریف و دقیقی با میزان گردشگری و تعداد دفعات گشت و گذار در دل شهرهای مختلف دارد. مقصد امروز ما یکی از شهرهای استان فارس است. از نقاط دیدنی آن می توان فورگ را نام برد که آب و هوای نسبتا خوب و جاذبه های طبیعی اش ما را مصصم کرد تا به یکی از مکان های زیبایش به نام «دره آکواریم» سفری داشته باشیم. با توجه به آنچه درباره وضعیت آب و هوای این شهرستان گفته شد، سپیدان پوشش گیاهی انبوهتری در مقایشه با سایر نقاط استان فارس دارد.

درباره بهار سپیدان هم هرچه بگوییم کم گفتهایم. پوشش گیاهی اطراف این تنگه را هم جنگلهای بلوط، بادام و بید تشکیل دادهاند. در این شهر فقر معنا ندارد. مرکز بخش در آبادی حسینیه در جنوب شهر خرم آباد و کنار راه شوسهء خرم آباد به اندیمشک است. وی ادامه داد: پس از ورود به این قسمت از سرداب، شیخ مهدی کربلایی در جلو حرکت میکرد و من پشت سر او تا که به قبر مطهر حضرت اباالفضلالعباس(ع) رسیدیم. این چشمه و زمین حاصلخیز اطراف آن باعث رشد گونههای متنوع گیاهی و درختان شدهاند.

اقليم گرم و خشك و گرماى سوزان آفتاب و همچنين خاطره ى بد كوير و بيابان هاى خشك باعث ايجاد اين علاقه شده است. آذربایجان شرقی از کانون های مهم آب معدنی و آب گرم محسوب می شود. چشمه آبگرم فردوس دراستان خراسان جنوبی، شهرستان فردوس قرار دارد که از حیث تنوع املاح معدنی موجود در آب، رتبه نخست را در ایران دارد. آب این چشمه از دسته آبهای معدنی بیکربناته کلسیک و منیزیم گازدار و آهندار سرد است که خواص درمانی آن برای ازدیاد گلبولهای قرمز و تنظیم میزان هموگلوبین خون، سهولت کار دستگاه گوارش و کمک به تغذیه و رشد ارزیابی شده است.

اکثر دکترهای ارتوپد و فیزیوتراپ این آبگرم ها را به بیماران خود پیشنهاد و تجویز می کنند. خداوند به شیطان اجازه داد تا به سراغ حضرت ایوب برود و یکی یکی اموال و فرزندانش را از او بگیرد. سنگ نبشته مرمرینی هم در کنار یکی از طاق های آن نصب شده است. به همین خاطر نباید انتظار وجود هتلهای لوکس بزرگ را در این شهر داشته باشید. همچنین همان طور که انتظار دارید، در این شهر کوچک خبری از فرودگاه یا حتی ایستگاه قطار مستقل و اختصاصی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید