و این دست من نیست !

مقدار Hgb در بارداری کاهش می یابد چون با اینکه خونسازی کمی بیشتر شده است اما حجم مایع بدن و خون بالا رفته و مقدار کلی هموگلوبین در هر دسی لیتر آن کاهش می یابد. همچنین بزرگ شدن طحال یعنی تخریب بیشتر سلول ها و به همین دلیل به دنبال آن کاهش RBC و Hgb رخ می دهد. هموگلوبین خون در برگه های آزمایش مختلف ممکن است به صورت های مختلف Hg – HGB – Hgb نوشته شود. اگر عددی که نشان دهنده میزان مواد درون بدن شما است و در ستون Result نوشته شده، با توجه به سن و جنسیت شما از عددی که میزان نرمال را نشان می دهد و در ستون آخر نوشته شده بیشتر باشد؛ با عبارت High یا حرف H نشان داده می شود.

دانه های آن و هم روغن استخراج شده از آنها منابع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند که دارای چندین فواید سلامتی از جمله افزایش سطح کلسترول HDL هستند. بیشترین مقدار کلسترول را زرده تخم مرغ و گوشت ها دارند و کمترین مقدار کلسترول را میوه ها ، سبزیجات، روغن های گیاهی، غلات و آجیل دارا هستند. بارداری و زایمان هم این مقدار را افزایش می دهند. علاوه بر این کیوی حاوی فیبر بخصوصی به اسم پکتین است که پژوهشها که به افزایش احساس سیری، کاهش اشتها و لاغری کمک می کند. آلبومین به محصولات دفعی، سموم و داروهای مُضر که ممکن است به بدن آسیب بزنند متصل و موجب دفع آن ها می شود.

فرد باید درمورد اینکه چه نوع آزمایشی را انجام می دهد و آیا لازم است قبل از آن ناشتا باشد با پزشک مشورت کند. برای تعیین سطح تری گلیسیرید و کلسترول خون، آزمایش خون ساده ای به نام آزمایش چربی خون انجام می شود. جالب است بدانید ویژگیهایی که نام بردیم بین نژادهای مختلف گاوی متفاوت است. دیگران در غذاهای فرآوری شده یافت می شوند مانند برخی از انواع مارگارین و چیپس سیب زمینی که تحت فرآیندی به نام هیدروژناسیون بوده اند.

لازم به ذکر می باشد که در بررسی هماتولوژی خون، مقادیر هموگلوبین و هماتوکریت، بیشترین ارتباط را با تغذیه دارند. هورمون ها، قند خون، تری گلیسرید، کلسترول و… یکی از بهترین این روغن ها، روغن زیتون است که جایگزین مناسبی برای سایر روغن هاست. برخی افراد بر این باورند که مضرات روغن پالم بسیار بیشتر از فواید آن است و بسیاری از متخصصان تغذیه نیز نسبت به مصرف این روغن هشدار دادهاند و اذعان دارند که روغنهای دیگری باید جایگزین روغنهای پالم در پخت و پز شوند.

از خودتان ابتکار به خرج ندهید و به جای سیب، میوههای دیگر را جایگزین نکنید. MCV (حجم متوسط هموگلوبین)، MCH (وزن متوسط هموگلوبین)، MCHC (غلظت متوسط هموگلوبین) و RDW (پهنای گلبول قرمز در منحنی) عبارت های تخصصی دیگر خون هستند که حتماً باید توسط پزشک بررسی شوند. بیماری هایی که باعث به وجود آمدن شکل های غیر طبیعی گلبول قرمز می شوند (مثل بیماری گلبول قرمز داسی شکل) مقدار HCT را تغییر می دهند. افرادی که کبد چرب دارند چه غذاهایی باید بخورند؟

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، ALT عمدتا” در کبد یافت می شود اما مقدار کمی از آن نیز در کلیه ها، قلب، ماهیچه ها و پانکراس وجود دارد. بر طبق بررسی انجام شده در مجله بین المللی علوم مولکولی، یک پلی فنل که جز روغن زیتون تنها در روغن نارگیل یافت می شود انباشته شدن چربی را همانند ایبوپروفن کاهش می دهد: بوسیله جلوگیری از تولید آنزیم های پرولین COX-1 و COX-2 .

میزان بالای این ماده در رژیم پُر پروتئین، نقرس و عفونت مشاهده می شود و سطح پایین آن نشان دهنده ی رژیم کم پروتئین و کم مولیبدنیوم(عنصر یافت شده در ترکیبات حیوانی) است. این ویتامین فقط در منابع غذایى حیوانى وجود دارد.جگر سیاه یکى از منابع بسیار غنى ویتامین Aاست. نیاسین همچنین با آسیب کبد و سکته مغزی ارتباط دارد، بنابراین اکثر پزشکان اکنون آن را فقط برای افرادی که نمیتوانند استاتین مصرف کنند توصیه میکنند.

فقط در صورت درخواست پزشک متخصص و یا تحت نظارت پزشکی ، فرد باید داروی خود را قطع کند. وعدههای غذایی این رژیم را باید بدون نان بخورید. حتی برای بیمارانی که دیابت نوع 2 دارند توصیه می شود؛ از رژیم های غذایی که چربی اشباع نشده دارند استفاده کنند. تحقیقات نشان داده است که میزان کاهش وزن برای افرادی که کربوهیدرات را کاهش دادهاند ۲ تا ۳ برابر کسانی بوده که چربی را در رژیم خود کاستهاند! مقادیر نرمال آن مابین 12 تا 16 می باشد که البته کاهش مقدار آن نشان دهنده کم خونی و یا رژیم فقیر و سوءتغذیه است.

قند خون بالا می تواند نشان دهد که فرد مستعد دیابت در 10 سال آینده زندگی است. در چنین شرایطی بدن گلوکز ( انرژی ) را داخل خون آزاد کرده تا بدن شما آمادگی شرایط سخت را داشته باشد. بطورکلی، 130 میلی گرم در دسی لیتر حد طبیعی است اما اگر میزان LDL به 130 تا 160 میلی گرم در دسی لیتر برسد، کمی نگران کننده و خطرناک است. آزمایش خون ناشتا زمانی ممکن است لازم باشد که نتایج آزمایش خون غیر ناشتا، میزان تری گلیسیرید 400 میلی گرم در دسی لیتر (میلی گرم در دسی لیتر) یا بالاتر را نشان دهد.

تحقیقات نشان داده است که کمبود فولات غذایی موجب افزایش سرطان روده بزرگ و بیماری کبدی میشود. این ماده در روده می ماند و باعث احساس سیری میشود. ماست حاوی باکتریهای پروبیوتیک است که می تواند عملکرد روده ها را بهبود بخشد. B.N.U یا B.N: نمونه ای دیگر از اصطلاحات آزمایش خون است که صورت کامل آن Blood Urea به معنای اسید اوره یا اوریک اسید است و برای تشخیص عفونت ها و بیماری نقرس توسط پزشک توصیه می شود. RBC عبارتی است که مخفف کلمه سلول قرمز خون است.

دیدگاهتان را بنویسید