مسالک المحسنین/قسمت رابع – ویکینبشته

معمولاً رفت و آمد در ویلاهای جنگلی کمتر است و برای افرادی که از شلوغی فراری هستند و دوست دارند در محیطی خلوت استراحت کنند انتخاب بسیار مناسبی است. دیگری میگوید عقول چندینهزار سالهٔ بشری از ادویهجات تجارب خودشان، برای معالجهٔ خواص بهایمی انسان، معجون نافعی ترکیب نموده و اسم اورا قانون نهاده است. واژة بُستَک (و معرّبِ آن بُسْتَج ) که در بعض واژه نامه های قدیم به معنای «صمغ درخت پسته » آمده است (مثلاً، برهان قاطع ، زیر این واژه ها)، ظاهراً صورت دیگری ، شاید گویشی / محلی ، از همان پستگ / پستک فارسی میانه باشد.

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری و حفظ سرمایه در ایران ساخت ویلا در شمال است. ویلاهای جنگلی در دل جنگل ها و به دور از هیاهو و شلوغی شهر را ساخته شده اند و محیطی بدون سر و صدا و تمیز برای افراد استراحت هستند و افراد که مشکلات ریوی دارند بیشتر به خرید ویلای جنگلی تمایل دارند چرا که در ویلاهای جنگلی هیچ گونه دود و آلودگی هوا وجود ندارد و هوا کاملاً تمیز است. به طور معمول اجاره ویلا در فصل تابستان از قیمت ۵۰۰ هزار تومان به ازای شبی آغاز میشود و با توجه به امکاناتی که ویلا دارد تا قیمت ۳ میلیون تومان هم می رسد.

شما بدون شک با اجاره کلبه جنگلی جوارم در سفر به سوادکوه سفر متفاوتی را تجربه خواهید کرد. اگر این روزها قصد سفر به استان مازندران را دارید و به دنبال مکانی در دل جنگلهای زیبا هستید پیشنهاد میکنیم به اقامتگاه کلبه های جنگلی جوارم سوادکوه بروید و شبهای به یادماندنی را در این کلبه های جنگلی سپری نماید. کلبهها رو معمولا با مصالح طبیعی یا مصالحی که همون نزدیکی پیدا میشه و در دل طبیعت میسازن. در دامنه جنگل پوشش گیاهی ویژه و همچنین رودخانه و چشمههای بسیار دیدنی، چشم انداز طبیعی خاصی به آن بخشیده است.

البته به یاد داشته باشید که این مجموعه دارای سه رودخانه نسبتا بزرگ است و اگر به همراه فرزندان خود به آنجا می روید، حتما مراقب آن ها باشید؛ زیرا رودخانه ها محافظ ندارند. همچنین با وجود شباهتی که با دلفین های خاکستری دارند از نظر اندازه از آنها کوچک تر هستند و همین دلیل باعث شده تا بتوانند به راحتی در آب های رودخانه شنا کنند؛ وزن آنها به کیلوگرم می رسد. به اندازه کافی تمیز هستن؟ خیلیها موقع اجاره کلبه جنگلی نگران این هستن که آیا همچین اقامتگاههایی امکانات کافی برای اقامت دارن؟

اجاره کلبه جنگلی این فرصت رو بهمون میده که به همچین فانتزیای جامه عمل بپوشونیم. جای بکر و زیبایی هست کسی که یکبار به این منطقه بخصوص جنگل های ارسباران بره دیگه فکر نکنم به شمال سفر کنه! زمین های متعددی در شمال کشور وجود دارند که بستر مناسبی برای ساخت ویلا هستند. کلبه های چوبی اقامتگاه جوارم دارای سرویس بهداشتی و حمام مستقل هستند به جز 5 باب آنها که میهمانانشان باید از سرویس بهداشتی عمومی در چند قدمی کلبه ها استفاده کنند. به طور کلی قیمت تمام شده ی اجاره ویلا در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از این عوامل عبارتند از: فصل اجاره ویلای استخر دار در شمال، قدمت ویلا، نوع استخر طراحی شده در ویلا، متراژ ویلا و استخر این عوامل مهم ترین عواملی هستند که در قیمت تمام شده ویلا نقش دارند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در طول سال تعداد زیادی از مسافران و گردشگران از سراسر کشور و حتی از خارج از کشور به این پارک جنگلی میآیند و برای اقامت در این منطقه از کلبه های چوبی جوارم استفاده میکنند. به عنوان مثال هزینه ی اجاره ویلاهای جنگلی در فصل زمستان به دلیل اینکه جاده های جنگلی صعب العبور هستند کمتر از سایر فصول است. در فصل تابستان هم هوا بهتر است و هم مدت زمان برای اجاره ویلا بیشتر از سایر فصول است. از جمله دیگر جاذبههای بیشمار منطقه حفاظت شده ارسباران است. به گزارش خبرنگار مهر، جنگلهای زیبای ارسباران طبیعت بکر و ناشناختهای دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند و در این روزهای پاییزی در حال تبدیل شدن به یک جنگل هزار رنگ است و بارش باران نیز بر زیباییهای آن افزوده است.

طبیعت گردها می دانند که سفر در هر فصلی زیباست. اما بسیار مهم است که بدانید هر چه قطع کتاب بیشتر باشد هزینه چاپ کتاب نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. اجاره ویلا در فصل زمستان نسبت به فصل های تابستان و بهار کمتر است دلیل این امر را می توان چند مورد دانست، یکی از این عوامل نوع آب و هوای شمال کشور در فصل زمستان است به دلیل بارش شدید باران و برف در شمال کشور ، افراد کمتری به شمال کشور سفر می کنند و همین عامل باعث می شود تا افرادی که دارای ویلا هستند، برای کسب درامد ویلا را با قیمت بسیار کمتری اجاره دهند.

در حال حاضر به دلیل افزایش نرخ مصالح و نوسانات شدید بازار اغلب افراد دست از ساخت ویلا کشیده اند چرا که با توجه به افزایش شدید قیمت ها ، قیمت تمام شده ساخت ویلا ها به شدت گران است، به حدی که حتی برخی از افراد قادر به اجاره کردن ویلا نیز نیستند. همه جنگلزدایی اتفاق افتاده در کره زمین عمدی نیست. اگر مصالح و موادی که در جهت حفظ و نگهداری ولا به کار می روند درست نباشند ویلای جنگلی پس از مدت کوتاهی از بین می رود و دیگر قابل سکونت نیست.

حتماً در هنگام خرید ویلای جنگلی به صورت حضوری به محل ویلا مراجعه کنید و خودتان مشخصات ویلا و زیمن را از نزدیک ببینید متاسفانه برخی از افراد سودجو با تبلیغات دروغین ویلایی خراب یا زیمن کشاورزی را در جنگل به عنوان ویلا و زمین برای ساخت ویلا به شما می فروشند. در این آموزش ویدئویی پلاگین فارست پک و تری دی مکس، میخوام ترفنده ای فوق العاده جالب و تا حدودی غیر معمول برای ساخت جنگل و اضافه کردن برف به درختان با پلاگین Forest Pack را به شما آموزش بدهم.

لایه کانوپی شبکه ای از برگ ها و شاخه هایی است که سقفی را برای دو لایه بعدی ایجاد می کنند. برنامه های بلند مدت شامل پرورش و استفاده از محصولات اختصاصی انرژی مانند درختان و علف های با رشد سریع و جلبک ها هستند. با اینحال چنانچه امکان مسافرت و دسترسی سریع به کشور ژاپن را ندارید، خبر خوبی برای شما داریم، و آن این است که شما می­توانید در نزدیکی خانه­ی خود از حمام جنگلی بهره­مند شوید. برای اینکه بتوانید از آثار خارجی در کنار خانواده لذت ببرید، مقارن با قوانین ساسنور شده و امکان دانلود مستقیم و رایگان در اختیار شما قرار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید