مذاکرات مجلس شورای ملی ۷ اردیبهشت ۱۳۲۹ نشست ۱۷ – ویکینبشته

عموما زنده گی این نوع حیوانات در مناطق کوهی، جنگلی تالابها مانند ارتفاعات پامیر مناطق مرکزی و جنگلات مناطق شرقی افغانستان تثبیت گردید است. شهرستان آمل در مرکز استان مازندران قرار دارد و از شمال به شهرستان محمودآباد، از شرق به شهرستان بابل، از شمال شرقی به شهرستان بابلسر و از غرب به شهرستان نور و از جنوب به استان تهران محدود میشود. ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان قرار دارد. لفور یکی از قدیمیترین پوششهای گیاهی هیرکانی شمال کشور است که در حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارد و مجموعهای از جاذبههای متنوع طبیعی با قدمت مختلف را در خود جای دادهاست.

همه میدانیم که سال گذشته حکومت انگلستان رایزنیهای زیادی در خروج از اتحادیه اروپا کردند ولی موفق نشدند، ممکن آوردن بریکزیت در مجلۀ اکونومیست به معنی آن باشد که انگلستان در سال جاری از اتحادیه اروپا خود را بکشد و ممکن با برآمدن انگلستان از این اتحادیه سبب ورشکستگی اقتصادی کشورهای اروپایی شود. بعد «Recession» نوشتهاند. شاید ورشکستگی اقتصادی در سرتاسر جهان رخ بدهد و یا که میخواهند کدام کشور خاص را ضربه اقتصادی بزنند. اهداف توسعه پایدار برنامهای است که در شعار میخواهند فقر را در سرتاسر جهان از بین ببرند، ولی در حقیقت برنامۀ خطرناک کمساختن نفوس جهان میباشد.

بعد «Climate» نوشتهاند. ممکن میخواهند این را به ما برسانند که سال جاری تغییرات اقلیمی در سرتاسر جهان رخ خواهد داد و یا ممکن از تکنولوژیهای مثل هارپ و یا سیرن شان استفاده کنند که سبب دگرگونی اقلیم در جهان شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یاسر منتظری در گفت و گو با بلاغ، اظهار کرد: شب گذشته یک فقره آتشسوزی در جنگل صفارود رخ داد که بلافاصله نیروهای حفاظت شهرستان به منطقه حریق اعزام شدند. جزو حاضر به آخرین دستاوردهای پیشگیری،کشف و مقابله با حریق در جنگل پرداخته تا بتوان با اجرای متد های تدوین شده از بروز حوادث احتمالی آینده جلوگیری نمود.

بعد «NPT» نوشتهاند که مخفف “Non-Proliferation Treaty” است .انپیتی پیمانی است برای جلوگیری از توسعه تسلیحات اتمی که در روزهای اخیر توسط امریکا لغو شد. برای حفظ از منابع طبیعی دو روش اصلی در کار است یکی حفاظت کمی از منابع طبیعی و دوم حفاظت کیفی از منابع طبیعی حفاظت کمی بمنای حفظ سطح و اعیانی موجود در آن ،حفاظت کیفی بمنای سالمسازی اعیانی و عرصه ها احیاء بمنای ترمیم مناطق تخریب یافته با اجرای آخرین متدهای تدوین شده و توسعه بمنای بالا بردن راندمان در تولید فرآورده های منابع طبیعی با بکار گیری روشهای علمی روز وبالاخره بهره برداری مستمر بعنوان آخرین شعار یعنی برداشت تولید بدون کاهش سرمایه حوادثی که منجر به ایجاد بحران و خسارات فراوان میشوند همواره مورد توجه بشری بوده و بدنبال راهبردی در جهت کاهش صدمات وارده است.

بعد «SDGS» نوشتهاند که مخفف «Sustainable development goals»،که به معنی اهداف توسعه پایدار میباشد. بعد «Rat» نوشتهاند، که به زبان انگلیسی موش معنی میدهد، ولی چنین چیز نیست. بعد «TOKYO» نوشتهاند .ممکن آوردن آن به معنی آن باشد که در سال 2020 مسابقات المپیک در توکیو به راه انداخته میشود و این را همه میدانند که بازیهای المپیک میلیاردها دالر به اقتصاد آن کشور فایده میرساند و ممکن دلالت به این داشته باشد که جاپان در سال جاری اقتصادش بالا برود.

نام او را از دو وجه میتوانند ذکر کرده باشند؛ اول در سال جاری 250 سال از تولد او میشود و از طرف دیگر او به این عقیده بود که «هرکسی هرقدر علمش بالا برود او به درجهی خدایی میرسد». ابتدا سال 2020 را به دو رنگ متفاوت سرخ و سبز آوردهاند که ازنظر متخصصین چشم و بینایی، این نوعی از آزمایش است که توسط آن میتوانند تشخیص بدهند که دید و بینایی مریض کوتاه و یا قوی است. میانگین بارندگی سالیانه از ۶۰۰ میلیمتر در شرق ( گرگان ) تا دو هزار میلیمتر در غرب جنگلها ( بندر انزلی ) در نوسان است .

جنگل النگدره (Alangdarre) یکی از هفت منطقهی نمونهی گردشگری کشور است که در فاصلهی پنج کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار دارد. این پرنده تنها گونه خفاش است که قابلیت ماهیگیری دارد. رودخانه پردمه از جمله رودخانه های فصلی به شمار می رود و به لطف این موضوع، بهترین زمان بازدید از آبشار و رودخانه پردمه، فصل بهار خواهد بود چراکه در این ایام، رودخانه رد پرآب ترین حالت خود قرار دارد.

همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید. که ممکن است از وجود آنها آسیب های به جنگل وارد شود . این صدا مربوط به رودخانه قلاشی ست که از میانه های جنگل عبور می کند و همراه با سه چشمه کناری اش محیط دلچسبی ایجاد کرده است. از مشهورترین درختان آن می توان راش ، بلوط ، توسکا ، ممرز ، افرا ، انجیلی ، نارون ، زبان گنجشک ، گیلاس وحشی ، بارانک ، سرخدار ، نمدار ، شمشاد ، لرگ ، لیلکی ، خرمندی ، آزاد ، انجیر و …

به نظر میرسد گروهی از مردم برزیل برای آزاد کردن زمینها برای کشاورزی بخشهایی از جنگل را آتش زدهاند که در نهایت موجب این آتشسوزی گسترده شده است. جنگل ابر یکی از ارزشمندترین جنگلهای دنیا با چهل میلیون سال قدمت است و دارای درختان زیبای سر به فلک کشیده مثل بلوط، ممرز افرا، شیردار، توسکا، آزاد داغداغان و گیاهان مرتعی مانند چوبک، اسپرس، دم روباهی، آویشن و شبدر است که دیدن آنها میتواند بسیار جذاب باشد.

قارچها در خاک و آب به سر می برند و در مناطق جنگلی و بارانی رشد می کنند برخی قارچهای خوراکی و سمی که بقایای گیاهی و جانوری را تجزیه می کنند برخی قارچها بیماری های زیادی را به وجود می آورند .گونه ای دیگر از قارچ به نام مخمر هستند .گونه ای دیگر باعث سیاه شدن رنگ کاشی های حمام می شود و گونه های دیگر قارچ موجب بیماری می شوند و برخی دیگر به عنوان دارو مصرف می شوند و بعضی نیز باعث پوسیدگی چوب یا رویش دوباره ی گیاه می شوند . در این جنگل میتوانید از رانندگی درمیان تونل رؤیایی از درختان سر به فلک کشیده و هوای مهآلود دلانگیز لذت ببرید یا مدتی را در تپههای سرسبز که مشرف به مناظر حیرتانگیز هستند، با آرامش مطلق سپری و حتی سوژههای ناب عکاسی طبیعت را شکار کنید.

فقط با مقداری وسایل ابتدایی می­توانید به پارک جنگلی النگدره بروید و با اطمینان و بدون ترس از اتفاقات ناگوار، نداشتن وسایل، ناآشنایی به طبیعت و حیوانات وحشی وقت بگذرانید. آبشار کوهره یکی از جذاب ترین و معروف ترین جاهای دیدنی آمل است که پیشنهاد می کنیم اگر علاقه مند به طبیعت گردی و ماجراجویی در طبیعت زیبای شمال کشور را دارید، حتماً از آن بازدید کنید. آبشار اسپی آر و جلسنگ مجموعهای از چند آبشار کوچک و بزرگ است که در یکی از زیباترین مناطق لفور واقع شدهاست. این کلیسا در قرن نهم میلادی ساخته شده و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیدهاست.

دیدگاهتان را بنویسید