زیباترین جنگل های ایران که دیدنشان را نباید از دست داد – مجله اتاقک

از کلیه اراضی جنگلی جلگههای شمال نقشهبرداریکند و حدود آنها را مشخص سازد. در یک طرف از این مسیر نیز شالیزارهای برنج همراه با درختان میوههای جنگلی مثل ازگیل و زالزالک شما را راهی بازدید از جنگل بلیران میکنند. حیوانات افغانستان از نوع قطب شمالی بوده که اکثرا در کوهها و دشتها زندگی میکنند که در اکثر مواقع توسط شکارچیان شکار میشوند. حکومت افغانستان و در راس آن وزارت کشاورزی و اداره ملی حفاظت از محیط زیست باید گامهای مثبت و عملی در خصوص حفظ حیاتوحش در کشور بر دارند. جنگلهای شمال کشور در هر فصلی از سال زیباییهای خاص خود را دارد.

شما می توانید بعد از سفر به کشور ال سالوادور از پارک ابر های مونته کریستو و هم چنین چندین پارک جنگلی دیگر بازدید کنید که هرکدام جاذبه های خارق العاده و متفاوتی را در خود جای داده اند. بنابراین اگر میخواهید سرسبزی با شکوفههای زیبا و هزار رنگ شدن درختان را ببینید حتما در این دو فصل به جنگل بلیران سفر کنید و عکسهای بینظیری به یادگار بگیرید. در صورتی که قصد اقامت در چادر را دارید، قبل از تاریک شدن هوا چادر را برپا کرده و یک آتش در کنار آن روشن کنید.

جایی که وقتی پا به آن میگذاری؛ خنکای کوهستان روی صورتتان مینشیند و تصویری از زیباترین روستاهای گردشگری ایران زمین در مقابلتان باز میشود.این منطقه زیبای جنگلی جایی است که هر سال تعداد اندکی گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب میکند و از پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم گردشگری مازندران برخوردار است. اگر اهل طبیعت گردی هستید به خوبی میدانید که گشت و گذار در جنگل چه حال و هوایی دارد، به وِیژه وقتی که صحبت از جنگلی بکر و ناشناخته مانند جنگل بلیران آمل در میان باشد.

به منظور رسیدن به این جنگل، باید به بسطام رفته و سپس با عبور از میان طبیعت زیبای بسطام، به جنگل ابر رسید. از این مسیر می توانید با پیمایش حدود ۳ ساعت به آب معدنی لاله زار و بعد از یک ساعت دیگر به چلاو خواهید رسید .این مسیرها برای جنگل نوردی مناسب و لذت بخش خواهد بود .این جنگل را به نام جنگل لاله زار می شناسند .رودخانه «گرمارود یا گرمِرو» دارای طولی حدود ۵۰ کیلومتر است که از ارتفاعات شمالی رشته کوه البرز سرچشمه میگیرد. دو نفر دم یک چادر دستگریبان شده به کلهٔ هم میزدند؛ یکی میخواست چادر را تصرف کند اسباب آقای خود را چیند، دیگری میخواست خودش تصاحب نماید…

شیر طلایی تامارین می تواند تا طول 6 تا 10 سانت رشد کند در حالی که دم آن می تواند بیشتر از 12 تا 15 سانت باشد! ۸۵ گونه گیاهی از راش، بلوط، ممرز افرا، شیردار، توسکا، آزاد داغداغان، گونههای کلاه میر حسن، چوبک، اسپرس، دم روباهی، آویشن و شبدر به همراه گونههای گیاهی نادر مثل نارون، بارانک و سرخدار. اگر بخواهیم مفصل درباره دیدنیهای روستای بلیران صحبت کنیم باید از همان ابتدای مسیر دسترسی به روستا شروع کنیم. در انتهای این جاده و بعد از گذر از چند روستا به روستای زیبای بلیران میرسیم.

بعد از دو روز پسر حاجی یوسف را در کوچه با سه نفر فراش گرفته، یک بطری شراب به کیسهٔ جوان بیچاره گذاشتند، کشانکشان از بازار پیش بیگلربیگی بردند. اجاره ویلا استخردار در شمال یکی از گزینههای رایج برای اقامت بسیاری از مسافران و گردشگران میباشد؛ تا بعد از گشت و گذار از جاذبههای بکر شهر آمل به خصوص جنگل بلیران، برای رهایی از خستگی با اجاره ویلا استخردار به آنجا پناه ببرند. با اجاره ویلا در دریاکنار و اجاره ویلا در خزرشهر میتوانید از خدمات رفاهی و جذابیت این دو شهرک توریستی برخوردار شوید.

از جمله مناطق توریستی و گردشگری روستای بلیران میتوان به قلعه های “هلیا تپه”، “تسکا سرا “، “اردشیرون” و “خشت سی چشمه” و مرتع ییلاقی کال چنگوم و امام زاده ولی (ع) اشاره کرد. امان از دست آن سید شریر یا نائبالصدر زمهریر، یعنی دست چپ حضرت شریعتمدار «که با من هرچه کرد آن بیحیا کرد»… زمان گذر از زیباییهای جنگل، که محو طبیعت باشکوه و زیبای جنگل بلیران شده بودم، صدای خروشان آب رودخانه نظر من را به خود جلب کرد؛ چرا که با وجود این همه زیبایی وجود رودخانه سبب چشمانداز بینظیر این منطقه شده بود.

ایسنا/لرستان وزیر جهاد کشاورزی گفت: ستاد مدیریت کنترل و جلوگیری از زوال جنگل های زاگرس لرستان ذیل کارگروه بیابانزایی فعالیت خود را شروع میکند. گونه های دیگر قارچ موجب بیماری می شوند. این نام برای این نوع از قارچ حکایت از قدمت استفاده غذایی آن دارد. ولی بهتر است هر آنچه که نیاز دارید از مواد غذایی تا لوازم مورد نیاز سفر را با خود به همراه داشته باشید زیرا شاید به راحتی در مسیر جنگل نتوانید این لوازم را پیدا کنید.

به ارتباط غذایی چند زنجیره غذایی با یکدیگر گفته می شود. اگر علاقهمند هستید که در حوالی روستا کمپ بزنید حتما چادر، زیرانداز، آب آشامیدنی و خوراکی به همراه داشته باشید. بهتر است قبل از سفر به روستا همه مواد و وسایل موردنیاز را تهیه کنید و مقداری پول نقد هم به همراه داشته باشید. چگونه به بلیران سفر کنیم؟ با گذشت از فرعی در قسمت شرقی جاده و چند روستا، در نهایت به روستای بلیران رسیدیم. اگر از سمت تهران راهی شده اید باید وارد جاده هراز شوید وحدود 20 کیلومتر مانده به آمل منتظر دیدن مجتمع رفاهی نارنجستان هراز شوید؛ دقت کنید جاده فرعی که باید از آن جا به سمت شرق و روستای بلیران بپیچید پیش از رسیدن به رزکه قرار دارد.

جالب است بدانید در حوالی رودخانه دو چشمهی آب معدنی وجود دارد؛ که حدود دو ساعت پیادهروی و جنگلنوردی در پیش داشتیم. در کنار درختان مختلف، اقاراداغ(رسباران) دارای تنوع گیاهی و قارچی بالایی است و گفتنی میشود که از ۲ هزار و ۴۰۰ گونهای گیاهی که در آذربایجان یافت شده، حدود هزار و ۴۰۰ گونه آن مربوط بهجنگلهای قاراداغ( ارسباران) هستند. آبشار تارم یک آبشار فصلی است و با بارندگیهای اخیر دوباره جریان پیدا کرده و بزرگترین آبشار فصلی خاورمیانه محسوب میشود. این فیلم که محصولی از شبکه دیزنی پلاس است، ماجراهای سام و یک برنامه آموزشی مخفی برای نجیبزادگان دوم را روایت میکند که وظیفه نجات دنیا را بر دوش دارند.

همچنین از نکات قابل توجه در روستای بلیران می توان به جوان بودن جمعیت روستا، مثبت بودن نرخ مهاجرت فصلی، وجود روحیه بالای گردشگری و نبود اختلافات اجتماعی در میان اهالی روستا اشاره کرد که از نقاط قوت در جذب گردشگری در این منطقه به حساب میآید. اشاره کرد که سبب چشمانداز منحصر به فرد این منطقه شده است. «محمود اسپانلو» به مسئولان دستگاههای متولی هم اخطار میدهد در صورتی که آرای قلع و قمع ساختوسازهای غیرمجاز را اجرا نکنند، تحت تعقیب قانونی قرار میگیرند. آنان دلیرانه پاسخ دادند: «مقصود ما تأسیس مجلس عدل است که پس از این کسی ظلم و تعدی نکند، و چون عینالدوله مانع عدالتخانه است و دستخط شاه را اجرا نمینماید پس خائن دولت و ملت است و باید از مسند وزارت بر خیزد».

یکی از خیابانهای بزرگ شهر رشت به نام استادسرا میباشد و خانه میرزا کوچک خان جنگلی نیز در خیابان ۱۰ که در دل این خیابان است، قرار دارد. بلیران در دل جنگل قرار دارد و شما میتوانید با زدن به دل این جنگل و کمی پیادهروی ماجراجویانه از دیدن چیزهایی که اصلا انتظارشان را ندارید لذت ببرید. همچنین با اجاره ویلا در اطراف روستای بلیران میتوانید اقامت فراموشنشدنی از این جاذبهی بکر داشته باشید. برای اجاره ویلا دربست در آمل هم میتوانید به سایت پینورست سر بزنید. اجاره ویلا در شمال به مدت زمانی که قصد دارید در شهر مورد نظر خود اقامت داشته باشید، بستگی دارد.

جنگل بلیران در روستای بلیران در بخش دشت سر شهرستان آمل قرار گرفته و دارای طبیعتی بکر و زیباست که همه ساله گردشگران زیادی را در سطح منطقه ملی به سمت خود میکشاند.بلیران را بهشت آمل یا بهشت مازندران می نامند؛ جنگلی در بخش میانی این شهر. بلیران را بهشت آمل یا بهشت مازندران می نامند؛ جنگلی در بخش میانی این شهر. متوسط درجه حرارت، در مرکز آمازون، در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد (۸۶ درجه فارنهایت) غربیترین بخش این منطقه، در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۶ درجه فارنهایت) میباشد. دولتی که به قدر ایران تبعه دارد اقلا سیهزار مکتب و مدرسه دارد در این صورت تعیین رؤسا و معلمین مکاتب و مدارس، وارسی دخل و خرج آنها و تغییرات هرروزه از هر قبیل با وزارت معارف است.

به گزارش خبرنگار سبک زندگی جی پلاس؛ جنگلی که در این فصل سال همچون تابلوی نقاشی شما را به پس زمینه زرد، قرمز و نارنجی تابلویی طبیعی میکشاند و آنچنان محسورتان می سازد که دل بریدن از این نقاشی خدادی و پیوستن به واقعیت را نخواهید داشت، “بلیران” نام دارد. جنگلی که در فصول مختلف سال همچون تابلو نقاشی شما را به طبیعتی میکشاند که دل بریدن از این نقاشی خدادی و پیوستن به واقعیت را نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید