خانه میرزا کوچک خان جنگلی – آدرس دقیق، مشخصات و تصاویر

پارک جنگلی هلومسر آمل در ابتدای ورودی جاده آمل به امامزاده عبدالله واقعشده است. پارک جنگلی هلومسر آمل با ۶۷ هکتار وسعت یکی از بزرگترین پارکهای تفریحی و گردشگری مازندران است. یکی از این مسیرها، مسیر بیست و پنج کیلومتری نارنجستان تا روستای بلیران است. رایجترین راه برای رسیدن به جنگل جهاننما مسیر کردکوی- پارک جنگلی کردکوی- روستای درازنو، رادکان، حاجی آباد و در آخر دهکدهی ییلاقی جهاننما است. راستی آنست که اینان میخواستند کوشش در راه ایران بنمایند، ولی در اینمیان خود هم نان خورند و پول اندوزند.

زیباییهای این جنگل و جاده منتهی به آن از مقابل هیچ چشمی دور نمانده و شما را مجذوب خود میکند. این آبشار در دامنه کوههای جنوبی شهرستان نی ریز واقع شده و تلفیقی از زیباییهای طبیعی از جمله چشمه، کوه، جنگل و قنات آبادزردشت است که به زیبایی این آبشار افزوده شده است. قلعه ملک بهمن که در قسمتهای قبل گفتیم و تخریب شده است در بالای همین آبشار است.

در داخل جنگل و در قسمتهای مختلف نزدیک به آبشارها، کلبههای جنگلی با امکانات متعددی وجود دارند که میتوانید اقامت در دل طبیعت را تجربه کنید. پس بیایید قدر طبیعت که نعمتی بسیار بزرگ است را بدانیم و بیش از پیش از آن بهره مند شویم. پس میشود کمی ترس راکنار گذاشت و ازشنا دراین رودخانه نیز لذت برد. خوردن کباب ماهی در جنگل دو هزار طعم و لذت دیگری دارد و حتماً به پرسنل سفارش تهیه این غذای کبابی خوشمزه را بدهید. در همان ابتدای ورود به جاده جنگلی، رودخانهای در کنار درختان سرسبز وجود دارد. آن ها برای انسان ها به شدت کشنده می باشند و فقط صورت و کنار لب انسان ها را نیش می زنند.

در ایوان و حیاط منزل میرزا کوچک خان جنگلی نیمکتهایی برای استراحت مردم قرار گرفته است که در صورت خستگی میتوانند دقایقی را بر روی این نیمکتها استراحت کنند. وجود امکانات متنوع در جنگل دو هزار و جنگل سه هزار باعث شده گردشگران زیادی از پارک و هتل جنگلی چال دره به عنوان تفرجگاه استفاده کنند. فضای وسیعی از جنگل دو هزار به پارک چال دره اختصاص داده شده است. یکی دیگر از این جاذبه ها دره و پارک جنگلی مکیدی است. به گفته ی بسیاری در این ناحیه یکی از سپهبدان خاندان باوند طبرستان به نام ابوجعفر محمدبن وندرین باوندی دفن شده است.

جنگل طبیعی: جنگلی است که بدون دخالت انسلن به وجود آمده است. بدون شک رانندگی در این جاده خاطرهای فوق العاده را در ذهن شما ثبت میکند. اگر با تور گردشگری جنگل دو هزار راهی این مکان شدید از همسفران خود درخواست کنید تا تصویری از شما در این لحظات رویایی ثبت کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید درون این جنگل چندین زیارتگاه دارد که گردشگران میتوانند از آن مکانها بازدید کنند. جالب است بدانید که محلی های منطقه الیمستان، اعتقاد دارند که زمانیکه رستم قصد نبرد با دیو سپید را داشت، زانوهای او روی این تپه قرار گرفته و باعث ایجاد گودالهای بزرگ شده است.

با توجه به افزایش روز افزون نفوس وانکشاف تکنالوجی وصنعت در سطح کره زمین موجودات حیه ومحیط زیست شان بایک سلسله مشکلاتی مغلق مواجه گردیده اند که این مشکلات ناشی از استعمال بیش از حد آفت کش ها ، دود کردن موتر ها ، طیارات ، انواع مختلف فابریکات ، صنایع ماشین آلات ، کشتی ها ، کارخانجات ، تأسیسات هستوی وغیره بوده وهمچنان بی توجهی انسانها در اثر بی توجهی به اساسات ایکالوجیکی خویش دست به یک سلسله کار های از قبیل شکار حیوانات وحشی ، قطع بی رحمانه وبی رویه جنگلات ، تخریب چراگاه ها و نابودی ساحه سبز ، عدم تنظیم درست زباله ها که باعث آلوده شدن آبهای تحت الارضی گردیده وسلامت موجودات حیه را در خطر می انداوزوند .

همچنین با وجود شباهتی که با دلفین های خاکستری دارند از نظر اندازه از آنها کوچک تر هستند و همین دلیل باعث شده تا بتوانند به راحتی در آب های رودخانه شنا کنند؛ وزن آنها به کیلوگرم می رسد. تمام گردشگرانی که تا به حال به جنگل جهان نما سفر کرده اند میدانند که این جنگل به مانند تکه ای از بهشت بر روی زمین است . اين گونه تأسيسات با آن مقدار از زمين كه درعرف محل مورد نياز آنها است در دست مالك باقی میماند. گردشگران میتوانند در بازدید از جنگل از همین محل ماهی تازه تهیه کرده و نوش جان کنند.

بدبختانه افرادی که به مناطقی از آمازون که پر از بومیهاي خطرناک هست سفر می کنند حتی نمی دانند که مورد تعقیب قرار گرفته اند تا این که به آنها حمله می شود. اگر با تور گردشگری تنکابن به این شهر بروید میتوانید از تمام مناطق دیدنی آن بازدید کرده و سفری پر بارتر را تجربه کنید. در نهایت این کوهنوردی مقصدی پر جنب و جوش است که به آن هرسنگ گفته میشود. این تیم دلایلی دارند که نشان میدهد چرخه گوتیت دریاچه احتمالا ناشی از بارانهای موسمی بوده است.

ارتفاع این جنگل حس و حال عرفانی به شما میدهد زیرا شما همیشه در بالای ابرها قرار دارید. تخریب جنگلها جوامع بومی که در آنجا زندگی میکنند و برای حفظ شیوه زندگی خود به جنگل وابسته هستند را نیز در معرض تهدید قرار میدهد. حفظ جنگلها موجب حفظ تنوع زیستی و نیز حفظ آخرین فرهنگهای بازمانده از مردمی میشود که جهانبینیها و ارزشهای آنها اساسا با آنچه ما را به عصر آنتروپوسن رسانده است، تفاوت دارد. این جنگلها از انبوهترین مناطق جنگلی محسوب میشود، بهگونهای که ورود به آنها برخلاف جنگلهای شمالی کشور به آسانی ممکن نیست. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، مسعود منصور در دومین گردهمایی سراسری فرماندهان یگان حفاظت منابع طبیعی کشور که روز دوشنبه بهصورت ویدئو کنفراس برگزار شد، گفت: نگاه سازمان جنگلها به حفاظت، حفاظت فنی و مدیریت حفاظتی است و در عرصههای منابع طبیعی که دارای طرح و مجری هستند، حفاظت از آن محدوده برعهده مجریان طرح است و نیروهای منابع طبیعی نقش نظارتی دارند.

این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگلهای سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر و باد فراگرفته به این نام مشهور است. طبیعت زیبا و سرسبز شمال ایران همیشه پای گردشگران ایرانی را به استانهای شمالی کشانده است. در پژوهش مذکور انواع روش های طب مکمل از جمله طبیعت درمانی، سنگ درمانی، دریا درمانی و… این طبیعت بینظیر و بکر که با پوشش گیاهی متنوع و چشم اندازی عالی در کنار دریا قرار گرفته سالیانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران است.

دیدگاهتان را بنویسید