جنگل چیست ، چگونه شکل می گیرد و چه فوایدی دارد؟

اگر اهل کمپینگ نیستید، میتوانید یکی از ویلاهای جنگلی یا اقامتگاههای بومگردی اطراف جنگل را برای اقامت در شب انتخاب نمایید. در این منطقه در یکی از اقامتگاه­های بوم گردی اتراق کردیم تا شب را درکنار یکدیگر و درکنار آتش به خواندن آواز و همنشینی بپردازیم. شب که مهتاب بعد از خواب کوتاهی، متوجه میشود موجود ترسناکی به سراغ خانوادهاش آمده، هر طور شده از آنجا میگریزد و چند ماه بعد، پس از گذارند دورانی در بیمارستان، به تهران برمیگردد. ۶امروزه چه عواملی موجب تخریب یا جنگل زدایی در منطقه ی جنگل های بارانی استوایی شده است؟

غلاف یا پوششی ضخیم چربی اطراف برگ ها را می پوشاند و از تبخیر آب جلوگیری می کند. در گروهمان چند کوهنورد حضور داشتند و دوست داشتند از صخره­های کنار آبشار صعود کنند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به افتخار فعالیتهای لئوناردو دیکاپریو در حفاظت از جنگلهای بارانی درختی تازه کشف شده را به نام او نامگذاری کردند. او از تمام قوا و مهارتهای خود برای زنده ماندن در جنگل استفاده میکند. سپس مهتاب نویسنده را به زیرزمین خانهاش به دیدن کیوان، عشق چهل سال پیشش، که سالها پیش مهشید او را تبدیل به خونآشام کرده، میبرد. جنگلهای بارانی در طبیعت، سیر تکاملی مشخص گونههای جدید و با ارزش را از پیش تعیین نمیکنند، اما با مهیاکردن محیط مناسب راه را برای این روند تکاملِ اتفاقی تقویت میکنند.

محمد رفیق قاریزاده، رئیس مدیریت منابع طبیعی وزارت زراعت و آبیاری که در این نشست سخنرانی میکرد، گفت که به دلیل آگاهیدهیها، قطع جنگلات کاهش یافته است. اسلش و سوزاندن زراعت و سایر برداشت های شفاف در بسیاری از مناطق جنگل های بارانی گرمسیری معمول است. وجود غلظت و حجم ابرهایی که در جنگل ابر شاهرود وجود دارند به گونهای است که وقتی در حال بازدید از این منطقه هستید میتوانند بیایند و از کنار شما رد شده و یا حد فاصل شما و سایر همسفرانتان قرار بگیرند!

گاهی مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر صورت می گیرد که به آن مهاجرت خارجی یا بین المللی می گویند . این هزارپاها هر چیزی را از دیگر بندپایان گرفته تا دوزیست ها، پستانداران و خزندگان شکار می کنند؛ از جمله مارهایی به اندازه خودشان یا بزرگتر! باز رگههای رنگی دیگر مثل قرمز، سرمهای، آبی، فیروزهای، صابونی، نارنجی، جیوهای و قهوهای به چشممان خورد. در جنگل ابر شاهرود با دو آبشار مشهور با نامهای شرشر و آلوچال روبهرو هستیم که رسیدن به آنها کمی کار سختی خواهد بود. تنها در مناطق مرطوب تر از ارتفاعات کامرون با بارش های مناطق وسیع آمازون مقایسه می شود.

آنگاه از وى پرسیدند:(سرانجام ، حقیقتى را که مى جستى ، یافتى ؟) بودا گفت : (آرى ، آن را یافتم(.راهبان گفتند: (پس به ما بگو حقیقت و حکمت و راز هستى چیست ؟) بودا پرسید: (آیا شما به کارما یعنى قانون کردار ایمان دارید؟) گفتند: (آرى .) بودا گفت : پس بدانید که همان سرآغاز حکمت و آگاهى از حقیقت است . منشا و هدف آنها یک راز باقیمانده تا زمانی که کسی چیزی در اسناد باستان شناسی پیدا کند که آن را توضیح دهد. موقعیت جغرافیایی جنگل ابر در البرز شرقی در مرز استان سمنان و استان گلستان است.

من به واسطه اینکه استان سمنان و تک تک شهرهاش زادگاه آبا و اجدادم هست، جنگل ابر و مهدی شهر و سنگسر و بسطام رو دیده بودم و به واقع که جاهای دیدنی ای هستن و به خوبی و کامل توصیفشون کردین. 7. آیا روش من می تواند بخشی از مغز را که مربوط به خلاقیت است را فعال تر می کند؟ از هر چه بتوان گذشت، از چلوگوشتهای سنگسری نمیتوان دل کند، چرا که چلوگوشت و ماهیچهی این شهر از لذیذترین و مرغوبترین نوع گوشت تهیه میشود.

جنگل ابر یکی از قدیمیترین جنگلهای دنیا محسوب میشود که چهل میلیون سال قدمت دارد و متعلق به دوران سوم زمین شناسی، یعنی عصر ژوراسیک است. اتوبوسهای این مسیر از ساعت 8 صبح کار خود را آغاز کرده و تا 6 عصر فعالیت میکنند. از جمله شرایط آب و هوایی، شرایط تغذیه، نوع زیست بوم و نوع گونه های جانوری و گیاهی از این موارد هستند. بازدانگان در حال حاضر حدود 800 گونه دارد، اما نهاندانگان به 250000 گونه متنوع شده اند.

تحقیقات نشان داده است که در این جنگل میتوان با چیزی حدود ۸۵ گونه گیاهی که شامل بلوط، ممرز افرا، توسکا، راش، چوبک، اسپرس، دم روباهی، آویشن و… جالب است بدانید که خفاش ها جزء رایج ترین گونه های پستانداران هستند که در جنگل های بارانی یافت می شوند و به طور دائم در طول جنگل و در لایه های بیرونی این جنگل ها زندگی می کنند. در سال 1951 تعدادی اسکلت در جنگلهای آمازون پیدا شد که محققان احتمال دادند مربوط به فائوست و افرادش باشد اما پس از انجام آزمایش دیانای این فرضیه رد شد. این مجموعه متنوع و باکیفیت که حاوی 11 تصویر HDRI کاملاً کروی از انواع محیط های جنگلی با کیفیت بسیار بالا است میتواند تا حد چشمگیری در کاهش هزینههای انجام پروژههای مربوطه مؤثر باشد.

اگر براساس پیش بینی های انجام شده شاهد ۱۰ درصد افزایش بارندگی در جنگل های آمازون باشیم، بازهم با چهار درصد کاهش بارندگی روبه رو هستیم. پاسخ: شیر ایرانی حدود 70 سال پیش در بخش هایی از ایران وجود داشت اما به علت های متفاوت مانند شکار توسط انسان و از دست دادن زیستگاهش از بین رفت . برنامه جنگلنوردی را طوری تنظیم کنید که قبل از غروب آفتاب در اقامتگاه خود باشید. این ابرها در نهایت از لابهلای درهها عبور کرده و تصویری زیبا را ایجاد میکنند. این جنگل که در جنوبیترین نقطه اوگاندا واقع شده است، مساحت باورنکردنی 32000 هکتار را پوشش میدهد و منطقهای با تنوع زیستی بینظیر است.

ترکیب این اقلیمهای متفاوت و متضاد در یک منطقه کوچک جغرافیایی، در جهان کمنظیر است و همین امر باعث ایجاد تنوع گیاهی و جانوری در این منطقه شده است. جواب این سوال را باید در حرکت ابرها جستجو کرد. مه همه جا را گرفت و ناگهان بارانی شدید شروع به باریدن کرد که تا رسیدن به خانه همه ما خیس شدیم. زادآوری توسط جست: زادآوری توسط جست نیز خود جزء زادآوری طبیعی محسوب می شود وهرچندبرای شروع جست زنی باید کنده وجود داشته باشد وایجاد کننده ی آن در حقیقت به طور مصنوعی توسط انسان صورت می گیرد.همه درختان جنگلی قابلیت جست دهی ندارند وآنهایی که جست دهی دارند نیز در هرشرایط اقلیمی وخاکی جست نمی دهند.

مسیری که با صحرای سمنان شروع شده و در نهایت به یکی از شگفتانگیزترین مناطق دنیا ختم میشود. یکی از جذابترین ویژگیهای جنگل ابر سمنان ارتفاع بسیار زیاد آن از سطح دریاست. کمی استراحت کردیم و پس از نوشیدن چای به سمت شاهرود به راه افتادیم. آبی خنک داشت و حتی کمی سردمان شده بود. از ذوق گذشتن مه از زیر پاهایمان خواب از چشمها رفته بود و همه منتظر اتفاق موعود بودند. گیاهانی که درون آب بود انگار می­رقصیدند و با رنگ­ها در هم می­آمیختند.

دیدگاهتان را بنویسید