جدول 1- طرز مصرف کراتین منوهیدرات در ورزشکاران مرد

همچنین در مورد چگونگی آمادگی برای آزمایش کلسترول به طور کلی بحث خواهد شد. در این مقاله بررسی خواهد شد که آیا مصرف مواد غذایی بر نتایج آزمایش کلسترول و اینکه کدام غذاها را می خوریم یا از آنها اجتناب می کنیم تأثیر می گذارد یا نه. مصرف بعضی از مواد غذایی میتواند به چربیسوزی کمک کند. ترکیبات مصنوعی: بعضی از افراد بر حسب سلیقه ترجیح می دهند تا از فهرست بلندی از مواد مصنوعی، پرکننده ها یا افزودنی ها پرهیز کنند.

بعضی از داروها، بیماری های کبدی، هپاتیت و بیماری های مجاری صفراوی منجر به افزایش این آنزیم ها در خون می شوند، البته مقادیر کم آن ها ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B6 باشد. سطوح پایین اسید های چرب مورد نیاز در مغز می تواند منجر به اختلال تمرکز و خستگی ذهنی شود. در بیماری کبد چرب. در این بین وظیفه حذف و جدا سازی مواد سمی به جا مانده از این فرایند هم بر عهده کبد است.

MCV هم که در بررسی هماتولوژی اندازه گیری می شود، نشان دهنده ی سایز و حجم گلبول های قرمز است که در تشخیص نوع کم خونی مهم می باشد. رژیم های غذایی حاوی بیش از حد چربی اشباع و چربی ترانس از علل اصلی افزایش کلسترول خون هستند.افراد باید از مصرف غذاهایی که دارای چربی های اشباع شده و ترانس زیاد هستند خودداری کنند. FBS یا همان قند خون ناشتا، عامل مهمی در اندازه گیری قند خون است زیرا اگر بعد از 10 تا 12 ساعت، قند خون فرد بیشتر از 105 میلی گرم در دسی لیتر باشد، می تواند زنگ خطری برای دقت بیشتر در برنامه غذایی و سبک زندگی باشد.

اگر نتایج آزمایش خون فرد نشان دهد که سطح آنها در محدوده قابل قبولی قرار ندارد ، ممکن است لازم باشد برای بهبود این سطح ، برخی از سبک های زندگی مانند رژیم غذایی و ورزش را تغییر دهد. قند خون بالا می تواند نشان دهد که فرد مستعد دیابت در 10 سال آینده زندگی است. به دلیل بیماری ها و شرایط مختلفی که می توانند اندازه گیری RBC و HGB را با اشکال مواجه کنند، HCT هم اندازه گیری می شود تا بطور مستقیم نشان دهنده اندازه هموگلوبین و گلبول قرمز در خون باشد.

اندازه گیری مقدار گلبول های سفید خون یکی از روش های اصلی تعیین وجود عفونت در بدن است چون این سلول ها که جزو سیستم دفاعی بدن هستند در شرایط بیماری های عفونی و غیر عفونی واکنش های مختلفی از خود نشان می دهند. این چربی می تواند شریان های شما تنگ و یا مسدود کرده و در نتیجه جریان خون با مشکل مواجه شود. بطورکلی، 130 میلی گرم در دسی لیتر حد طبیعی است اما اگر میزان LDL به 130 تا 160 میلی گرم در دسی لیتر برسد، کمی نگران کننده و خطرناک است.

وی خاطرنشان کرد :« در واقع این رژیم نه تنها به پیشگیری از ابتلا به بیماری کمک کرده بلکه نتیجه خوبی در درمان دارد؛ اما موضوعی که همیشه دیده می شود غفلت از بیماری و ساده انگاری در رابطه با آن است بسیاری از افراد با مصرف موردی داروهای گیاهی و یا شیمیایی و کاهش فشارخون گمان می کنند که بیماری آنها بهبود یافته در حالیکه فشار خون یک بیماری همیشگی است و باید با مصرف دارو تحت کنترل مداوم قرار گیرد.

در واقع هموگلوبین مهم ترین ناقل اکسیژن در بدن است و از دو قسمت گلوبین(بخش پروتئینی) و هِم(بخش حاوی آهن) تشکیل شده است. آلبومین عمده ترین پروتئین خون است که در کبد ساخته می شود و در واقع مثل آنتی اکسیدان ها عمل می کند و بافت ها و سلول ها را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می نماید. غیر از کنترل سیستم انعقادی خون، از میزان پلاکت برای بررسی روند بهبود نارسایی مغز استخوان و بیماری های خونی هم استفاده می شود.

چنانچه سطح چربی خون شما طبیعی است، هر پنج سال یک بار (از سن 20 سالگی به بعد) و در صورت بالا بودن چربی خون، باید هر دو تا شش ماه، یک بار چربی خون خود را آزمایش کنید. هورمون ها، قند خون، تری گلیسرید، کلسترول و… بعد از مصرف غذا، تری گلیسیرید اضافی وارد خون میشود. مثلا، محققان دانشگاه جان هاپکینز دریافتند که اگر با روشی پروتئین NPY (appetite-stimulating neuropeptide Y) را که در ایجاد اشتها و حس گرسنگی در مغز موثر است، سرکوب کرده و میزان آن را کاهش دهند، بخشی از چربی سفید موجود در بدن حیوانات مورد مطالعه به چربی قهوه ای تبدیل میشود.

سطح تری گلیسرید خون به همراه سایر چربی های موجود در بدن همچون LDL (چربی مضر) و HDL (چربی مفید) اندازه گیری می شود. خونریزی در مویرگ های پوست موجب دیده شدن لکه های خونریزی کوچک ( در حد چند میلیمتر) در پوست جلوی گردن و جلوی بغل و داخل پلک میشود. زمانی که کبد آسیب دیده است، معمولا قبل از آن که علائم بارزتر آسیب کبدی مانند زردی رخ دهد، ALT داخل جریان خون آزاد می شود. روشهای مختلفی برای درمان بیماریهای کبدی وجود دارد، از جمله درمان دارویی، تغذیه درمانی، ایمنی درمانی، تغییر سبک زندگی، جراحی و حتی پیوند کبد.

هرگاه مقدار HDL خون فرد کمتر از 35 باشد، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به حملات قلبی است. کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL): داشتن سطح سالم کلسترول HDL می تواند به محافظت از فرد در برابر سکته مغزی یا حمله قلبی کمک کند. شما می توانید با افزایش هر میلی گرم در دسی لیتر HDL تا 2 درصد احتمال ابتلا به حملات قلبی را کاهش دهید. مقدار طبیعی TG در بدن از 50 تا 150 میلی گرم در دسی لیتر است.

آووکادو یکی از میوه هایی است که خودش دارای محتوای چربی بسیار بالایی است ولی به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیادی از اسیدهای چرب امگا9 سوخت و ساز بدن تان را بالا می برد. فعالیتهای متابولیکی کبد برای تأمین سوخت مغز، ماهیچهها و سایر اندامهای محیطی که اغلب نیاز به انرژیهای زیادی دارند، ضروری است. غذاهای خوشمزهی زیادی را میتوان به کمک سیبزمینی شیرین درست کرد. سوم: مصرف مواد نشاستهای مثل نان، برنج، سیبزمینی و… به طور قطع می توان گفت که تخم مرغ یک صبحانه چربی سوز، کامل و سرشار از مواد مغذی است.

علاوه بر آن، آلبومین باعث انتفال بسیاری از ویتامین ها، مواد معدنی و هورمون ها در خون می شود. در این مقاله شما می توانید تا حدی با خواندن و سر در آوردن از برگه آزمایش آشنا شوید. میزان مناسب آن بین 36 تا 47 درصد بوده و کاهش آن شاخص مهمی در ارزیابی کم خونی است. هر چقدر میزان آن بیشتر باشد، بهتر است. ALT آنزیمی است که بیشتر در سلول های کبد و کلیه یافت می شود؛ مقادیر بسیار کوچکتر آن نیز در قلب و عضلات یافت می شود. اما سوسپانسیون ها (مانند شربت معده) ناپایدارند و باگذشت زمان، ذره های سازنده آنها ته نشین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید