تری گلیسیرید پایین – پارسیان لب

قطعا غذاهای و موادی وجود دارند که اگر بیماری کبد چرب داشته باشید باید از آنها اجتناب کنید یا آنها را محدود کنید. سبزیجات یکی دیگر از غذاهای مفید برای کبد چرب هستند که جهت جلوگیری از ساخته شدن چربی توصیه شده است. نشانداده شده است که بروکلی به جلوگیری از تجمع چربی در کبد در موشها کمک میکند. قند خون بالا مقدار تجمع چربی در کبد را افزایش میدهد.

مطالعات انجام شده در دانشگاه Illinois بر روی موشها نشان میدهد که پروتئین سویا که در غذاهایی مانند پنیر سویا (توفو) دیده میشود میتواند تجمع چربی در کبد را کاهش دهد. ماهی سالمترین نوع گوشت است زیرا سرشار از پروتئین است و مقدار بسیار کمی چربی دارد. LDL یا کلسترول بد، هم توسط بدن ساخته شده و هم بدن این لیپوپرتئین را از طریق غذا های غنی از کلسترول مانند گوشت قرمز و محصولات لبنی جذب می کند. H شير تازه بین 6.6 تا 6.8 است و با بالا رفتن اسیدیته شیر، pH آن کاهش می یابد.

اعتقاد بر این است که با مصرف آن سطح ترکیبی داخل سلول های بدن به نام cAMP افزایش می یابد که می تواند باعث سوزاندن چربی شود. مشاور درخواست های شما را در پرونده بیان می کند. مصرف گردو میتواند به بهبود وضع کبد کمک کند. به علاوه تحقیقاتی در حال انجام است که نشان میدهند مصرف چای سبز سبب کاهش ذخیره چربی در کبد و بهبود عملکرد آن میشود. دکتر الناز احمدی در کلینیک زیبایی زعفرانیه طیف وسیعی از درمانها برای از بین بردن پف زیر چشم ارائه میدهد که باعث ایجاد ظاهری جوان و سرزنده میشود. مطالعات حیوانی حاکی از این است که کاهش توده چربی بدنی و کاهش وزن با دریافت مکملهای کلسیم، ایجاد میشود.

بسیاری از پژوهش های حیوانی نیز نشان داده اند که استرس می تواند ترجیحات غذایی را تغییر داده و وقتی که فرد در معرض هرگونه استرس فیزیکی یا هیجانی قرار می گیرد، آن ها را به سمت غذاهایی با چربی و شکر بالا متمایل کند. استرس مزمن می تواند باعث شود افراد برای آرام شدن به خوردن روی بیاورند که این حالت معمولا منجر به زیاده روی در خوردن غذای هایی که چربی، شکر یا کالری بالایی دارند و باعث اضافه وزن هستند، می شود.

تری گلیسرید نوعی از چربی که در نتیجه مصرف مواد قندی بالا می رود. تحقیقات نشان داده است که افراد دارای بیماری کبد چرب که در رژیم غذایی خود گردو مصرف می کنند، عملکرد کبدی بهتری را در آزمایشات نشان می دهند. در واقع می توان گفت بدنسازان در رژیم غذایی که استفاده می کنند باید دو نوع اصلی از کارنتین را مصرف نمایند که عبارت است از ال-تارترات و استیل-ال-کارنیتین که بیشتر به صورت ال تارتارات تولید می شود. نمایه یا شاخص توده بدنی معادل فارسی عبارت (Body Mass Index) است که به صورت خلاصه به آن BMI گفته میشود.

اما اگر این کار انجام نشود، آسیب کبدی دائم خواهد شد و بیماری سیروز یعنی آسیب و نارسایی کبد ایجاد میشود که بیماری بسیار بدخیم و کشندهای است. در علم تغذیه مفهمومی به نام شاخص توده بدنی یا BMI داریم که فرمول سادهای دارد و نحوه محاسبه آن بسیار آسان است، اما پاسخ آن، چیزهای بسیار زیاد و مهمی را به ما نشان میدهد. BMI راهی برای آگاهی از سطح تقریبی چربی بدن به روشی آسان و کاملا ارزان است. چون وادارم کرد در به در دنبال راهی بگردم که تا حالا نرفتم .

همچنين تحقيقات نشان داده ورزش سطح HDL که براي بدن خوب است را تقویت ميکند. تغذیه و ورزش میتواند به شما کمک کند هر دو شرایط را مدیریت کنید. در حال حاضر هیچ دارویی در بازار وجود ندارد که توسط اداره غذا و داروی آمریکا برای بیماری چربی کبد تایید شود این در حالی است کاهش ۱۰ درصد وزنتان میتواند کمک بسیاری کند. در زیر چند غذا برای رژیم غذایی جهت درمان کبد چرب وجود دارد که بهتر است آنها را در برنامه غذایی خود بگنجانید. البته این مراحل چند سال طول میکشد و میتوان با تغییر سبک زندگی شامل ورزش کردن و رژیم غذایی مناسب مشکل را رفع کرد.

به علاوه آنالیز طولی (گذشته نگر) به مدت 4 سال نشان داد که رابطه مثبتی بین سطح کوتیزول مو و چاقی مزمن در دراز مدت وجود دارد. با توجه به خطرات احتمالی مرتبط با کلسترول بالا ، اگر چاقی دارید ، توصیه می شود به طور مرتب خود را از نظر علائم کلسترول بالا بررسی کنید زیرا این دو حالت اغلب با هم همراه هستند. این کمربندها با فشار دادن کمر ، ظاهری باریک و ساعت شنی به بدن می بخشند.

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید پس شروع روز با یک صبحانه چربی سوز میتواند نقش موثری در کاهش وزن داشته باشد. میتوانید از دستورالعمل بنیاد کبد کانادا برای گیاهخواران استفاده کنید. چنانچه پس از گذشت ده روز در اثر مصرف این قرص ها دچار بی حالی و ضعف نشدید، میتوانید دوز مصرفی خود را افزایش دهید. به این صورت چربی ها در بدن از بین می روند و بدن در روز انرژی بیشتری مصرف می کند تا کالری بیشتری بسوزاند . ویتامین E بهعنوان یک آنتی اکسیدان جهت حفاظت از کبد در برابر آسیبهای بیشتر عمل می کند.

فردی که استخوان شکسته دارد باید مایعات مصرف کند. مسئول این مطالعه، سارا جکسون به همراه تیمش دریافتند که سطح بالای کوتیزول موجود در مو با دور کمر بیشتر و BMI بالاتر همراه است. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ بر روی موشها، نشان میدهد که لبنیات حاوی میزان بالای پروتئین بودخ که میتوانند آسیبهای وارد شده به کبد را کمتر کنند. کودکانی که از نظر فیزیکی فعال و پرتحرک هستند، رژیم غذایی سالمی دارند، اضافه وزن ندارند و سابقه فامیلی از نظر کلسترول بالای خون در آنها وجود ندارد، کمتر در معرض خطر ابتلاء به چربی بالای خون قرار دارند.

کافئین مقدار آنزیمهای کبد غیر معمول در افراد در معرض خطر بیماریهای کبد چرب را کم میکند. افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند،بیشتر از سایر افراد در معرض این مشکل هستند. ورزش به کاهش التهابات بدن، سطح قندخون و سایر مشکلات و اختلالات متابولیک بدن که با چاقی ناحیه مرکزی بدن در ارتباط است، کمک میکند.نکته آخر اینکه اگر سعی دارید چربیهای شکمتان را از بین ببرید، ورزش یکی از بهترین روشهاست.

دیدگاهتان را بنویسید