تحقیق در مورد چربی اشباع و غیر اشباع چیست

تخمه های آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده چند باندی ، به خصوص اسیدلینولئیک هستند که نوعی اسیدچرب امگا ۶ محسوب می شود. همچنین چربی های سالم موجود در تخم هندوانه، از جمله اسیدهای امگا 6، سطح کلسترول مضر در خون را کاهش می دهد. تقریبا نیمی از تخمه هندوانه حاوی روغن است که شامل 20 درصد چربی اشباع شده و باقیمانده چربی اشباع نشده از جمله اسیدهای چرب امگا 6 را در خود دارد. در این نوع کره هم حدود ۲۰ درصد اسیدهای چرب ترانس وجود دارد که با این حال باز هم برای سلامتی بدن بسیار مضر است.

باید دانست که این نوع تخمه در یکی از روستاهای اطراف دماوند جابان (jâbân) که همسایه غربی سربندان بوده و ساکنان آن نیز از نژاد کرمانج هستند کشت میشود و در واقع نام اصلی آن تخمه جابانی است. می توان آن را برای پاک سازی کلیه ها استفاده کرد. کلیه اسید آمینه آلفا و پروتئین هایی که دارای عامل های امین وکربوکسیل آزاد هستند(به استثنای پرولین و هیدروکسی پرولین) بانین هیدرین، ضمن آزاد کردن انیدریدکربنیک و آمونیاک ،یک کمپلکس رنگی ایجاد می کند. این چای برای افرادی که دارای عفونت های ادراری هستند و یا اشخاصی که سنگ کلیه دارند درمان بسیار مناسبی است.

پروتئین برای نگهداری از ناخن های بلند و قوی بسیار نیاز است که این موارد از جمله خواص تخمه هندوانه، هستند. آشنا کردیم. اینها تنها موارد مشخصی در ارتباط با چربی ناشی از اضافه وزن در نقاط مختلف بدن بودند. اگر تنها ۱۰ دقیقه فرصت دارید میتوانید با کمی اضافه کردن به شدت دویدن بیشترین کالری را بسوزانید. وجود اين اسيد چرب در روغن و چربي نامطلوب و براي سلامتي مضر است ، از همين رو تنها روغن هايي براي مصرف مناسبند كه ميزان اسيد چرب ترانس آنها كمتر از 10 درصد باشد . یک فنجان تخمه هندوانه، خشک حاوی حدود 50 گرم چربی است که حدود 80 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند.

یک مشت تخمه آفتابگردان ۵۵ درصد تیامین یا همان ویتامین ۱ B موردنیاز روزانه افراد را تامین می کند. یک مشت از این تخمه ها، ۹۰ درصد نیاز روزانه به ویتامین E را تامین می کند. یک رژیم غذایی سالم شامل کمتر از 10 درصد کالری از چربی های اشباع شده است. ولی هر قسمت که کمتر به حرکت افتاده باشد، نرمتر است. اگر افزایش التهاب به دلایل دیگری به غیر از عفونت رخ دهد و این حالت غیر طبیعی مستمر باشد، منجر به آسیبهای متفاوتی میشود.

چیپس های سیب زمینی سرشار از چربی های اشباع هستند که می تواند به افزایش چربی شکم منجر شود. چیزی که پیش از بررسی بهترین قرص چربی سوز قوی شکم و پهلو باید به آن اشاره کنیم این است که چربیها همیشه هم بد نیستند. شور بودن تخمه باعث آسیب رساندن به دندان ها شده و سبب تحلیل و از بین رفتن آن ها می شود و می تواند زمینه ساز “تغییر رنگ” دندان ها نیز می شود.

زیاده روی در مصرف تخمه هندوانه، به دلیل چربی و کالری بالا منجر به اضافه وزن می شود و نمک به کار رفته در آنها برای طعم دار شدن باعث افزایش فشارخون و برخی عوارض دیگر در بدن خواهد شد. این منطقه زمانی تولیدکننده تخمه جابانی بود که بعدها در بین مردم ایران به تخمهژاپنی معروف شد. کیستهای روغنی معمولاً خود به خود از بین میروند، اما پزشک میتواند مایع داخل کیست را تخلیه کند. تخمهی آفتابگردان سرشار از فسفر، منگنز، روی، پتاسیم، منیزیم و آهن است آهن موجود در تخمه آفتابگردان میتواند با جوانهی گندم، جگر و یا زردهی تخم مرغ وارد رقابت شود.

آب بسیار زیاد موجود در هندوانه موجب کاهش انسداد رگ ها و ماهیچه های مادر شده و در نتیجه ورم را برطرف میکند. بسیار بالا: سطح تری گلیسیرید 500 میلی گرم در دسی لیتر یا بالاتر. به سادگی گرم کردن یا قرار گرفتن این چربی ها در معرض هوا ، نور خورشید یا رطوبت می تواند این روند نامطلوب را نادیده بگیرد. غذاهایی مانند گوشت قرمز، سوسیس و بیکن دارای کلسترول بسیار زیادی هستند و بهتر است استفاده از آن ها را به حداقل برسانید. چربیهای ترانس نوعی اسید چرب هستند که در غذاهایی که میخوریم یافت میشوند. تخمهژاپنی همان تخمهٔ هندوانه نیست نوعی هندوانه که قابل خوردن نیست و تخمههای عجیب دارد و به «هندوانهٔ آجیلی» مشهور است.

تخمهژاپنی نوعی آجیل و دانهٔ خوراکی است که در میانوعدهها خورده میشود. تخمه دانههای پر چربی یا پر پروتئین گیاهان است که معمولاً به صورت بوداده و گاهی خام خورده میشود. معمولاً وقتی پوسته از آن جدا شد، به آن تخم آفتابگردان میگویند. این چربی برای همه بافتهای بدن و غشای سلولها مفید بوده و مصرف آن باعث کاهش میزان چربی بد خون میشود. با میله یا چوب دستی که برای همین کار فراهم شده در هر کدام از هندوانهها سوراخی ایجاد میکنند که باعث میشود پس از چند روز حالت گندیده بودن بگیرد که راحت تر عمل جداسازی تخمهها انجام میشود.

برای تهیه این غذا مرغابی و غازها را مجبور میکنند مقدار زیادی چربی بخورند تا بیش از اندازه چاق شوند و به بیماری جگر چرب مبتلا شوند. هیدراته بمانید: مصرف به اندازه آب و مایعات طبیعی تا حد زیادی به نتایج تزریق چربی کمک میکند. در صورتی که خواستار تزریق کمی چربی به این ناحیه هستید می توانید از تزریق چربی به سینه ها نیز استفاده نمایید. داروها: برخی از داروهای خاص مانند انواع دیورتیک ها می توانند سطح کلسترول را افزایش دهند. چربیهای ترانس، چربیهای اشباع و قند موجود در غذاها، سطح کلسترول کل و LDL را افزایش میدهند.

این امر باعث کاهش کلسترول خون میشود. خوردن تخمه با پوست باعث کوچک شدن اندازه یا کاهش ترشح طبیعی “اسید معده”می شود و ابتلا به “دیابت” یا مشکلات کلیوی را افزایش می دهد. اگر میخواهید چند کیلو وزن کم کنید و چربی شکمتان را آب کنید، از خوردن سینهی بوقلمون غافل نشوید. هر چند تقریبا ۳۰ گرم از این مغزها، حدودا ۱۵۸ کالری دارد اما نگران نباشید. یک فنجان تخمه خشک حدود 30 گرم پروتئین را فراهم می کند. تخمه آفتابگردان سرشار از فسفر، منگنز، روی، پتاسیم، منیزیم، آهن و حاوی میزان قابل توجهی فولات (اسیدفولیک)، ویتامین۵ Bو ویتامین های دیگر گروه B است که این ویتامین ها باعث می شوند بدن به خوبی بتواند از کربوهیدرات ها (قندها) استفاده کند و پرانرژی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید