بیماری کبد چرب چیست؟

یکی از تغییرات رژیمی که معمولاً توسط متخصصان توصیه میشود، مصرف کمتر چربی اشباع شده و در عوض مصرف چربیهای غیر اشباع چندگانه (معمولاً در آجیل، روغنهای گیاهی و ماهی یافت میشود) است؛ زیرا چربیهای غیر اشباع سالمتر هستند. افرادی که چاق هستند، مبتلا به دیابت نوع ۲ بوده و کلسترول خون بالایی دارند باید این عارضه را به عنوان یک علامت هشداردهنده به حساب آورند، زیرا بالا بودن RBC با ابتلا به بیماری کبد چرب در ارتباط است. چربیهای ترانس را در رژیم غذایی خود با چربیهای تک غیراشباع یا چند غیراشباع جایگزین کنید.

شما باید چربیهای اشباع شده را به کمتر از ۱۰ درصد از کالری روزانه خود محدود کنید. پژوهش دانشگاه کمبریج شامل ۱۰۵۲۹ شرکت کننده بود که در طول مطالعه به بیماری قلبی مبتلا شدند و پژوهشگران آنها را با ۱۶۷۳۰ شرکت کننده دیگر که در طول مطالعه سالم ماندند، مقایسه کردند. مصرف یک لیوان شیر کمچرب یا چای بدون قند یا هر نوع نوشیدنی بدون قند دیگر هم در طول روز برایشان مجاز است. با اینحال، انجام یک کارآزمایی تصادفی سازی و کنترل شده که در آن شرکت کنندگان بهطور تصادفی رژیم غذایی خاصی را برای سالهای طولانی دنبال میکنند، احتمالاً غیر عملی خواهد بود و ممکن است بسیاری از شرکت کنندگان مایل نباشند به رژیم غذایی خاصی در طول مطالعه پایبند باشند.

همچنین مطالعات قبلی نشان دادهاند که چربیهای اشباع شده مختلف، سطوح مختلفی از خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را به همراه دارند. معمولاً تعداد زیادی آقا و خانم دکتر که در این گونه جمعهای ایرانی وجود دارند! محصولات نانوایی حاوی مارگارین چربی ترانس بالایی دارند. با این حال، برخی از انواع ذرت بو داده قابل پخت در مایکروویو حاوی چربی ترانس هستند. بیماریهای قلبی قابل پیشگیری هستند و تغییرات سبک زندگی و بهداشتی مانند ورزش بیشتر، ترک سیگار و تغذیه سالم، میتواند به پیشگیری از بیماریهای قلبی کمک کند.

اگر شکم بزرگی دارید و می خواهید چربی های اطراف شکم و پهلوی خود را آب کنید ، با دقت از نکات کلیدی ذکر شده در این مقاله پیروی کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید. اگر تمرین به خوبی انجام شود به تغییرات آشکاری در بافتها و دستگاههای بدن می انجامد که آن نیز خود به بهبود عملکرد در ورزش خواهد انجامید. شما باید چربی ترانس را به کمتر از ۱ درصد از کالری روزانه خود محدود کنید. در حالیکه خواندن برچسبها گامی مفید برای اطمینان از کاهش مصرف چربیهای ترانس است، گزینه بهینه این است که غذاهای فرآوری شده را به طور کامل از رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید.

شرکت کنندگان بهطور تصادفی از بین ۳۸۵۷۴۷ شرکتکننده مطالعه EPIC انتخاب شدند تا اطمینان حاصل شود که یافتههای جدید نماینده کل جامعه مطالعه است. در یک بررسی تحقیقاتی در مقیاس بزرگ به نام مطالعه سلامت پرستاران، مصرف چربی ترانس قبل از یائسگی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه پس از یائسگی مرتبط بود. پس از آزمایشهایی که محققان روی موشها انجام دادند، دریافتند که تحریک چربی بژ که میتواند در دو طرف گردن، قسمت بالایی پشت، نزدیک استخوان ترقوه و اطراف ستون فقرات یافت شود، میتواند جذب قند و متابولیسم را افزایش دهد. بهتر است خودتان آن را درست کنید.

همچنین بهتر است که انتخاب شما آجیلهای کم کربوهیدرات باشد. برای کاهش مصرف، بهتر است فهرست مواد تشکیل دهنده را با دقت بخوانید و مصرف محصولات خاص را کاهش دهید. برچسب غذایی که ۰ چربی ترانس را نشان میدهد به این معنی است که محصول کمتر از ۰٫۵ گرم چربی ترانس در هر وعده دارد. پژوهش نشان میدهد که ممکن است اسید پالمیتیک اثر مضری بر سطح کلسترول در گردش خون ما داشته باشد و این کلسترول یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری قلبی بهشمار میرود. این ویتامینها در بدن ما ذخیره نمیشوند و مقدار اضافی آنها از طریق ادرار دفع میشود.

آسپیرین یکی از آسان ترین درمانهای شوره سر محسوب میشود. ماهی و به خصوص ماهی های چرب مثل سالمون یکی از بهترین انتخاب ها برای گنجاندن در رژیم غذایی کتوژنیکژنیک است. در این صورت با رشد باکتری های مسبب عفونت، نوع آنها و نحوه درمان مشخص خواهد شد. اگرچه چربیهای ترانس طبیعی حاصل از محصولات حیوانی، در مقادیر کم ایمن خواهند بود، اما نوع مصنوعی بهشدت با مشکلات سلامتی از جمله بیماری قلبی مرتبط است. از سوی دیگر، چربیهای مصنوعی ترانس عمدتاً در طی هیدروژناسیون تشکیل میشوند، فرآیندی که در آن هیدروژن به روغن گیاهی اضافه میشود تا محصول نیمه جامد به نام روغن نیمه هیدروژنه تبدیل شود.

مواد تشکیلدهنده کنسروها بیشتر از شکر، آب و روغن تشکیل شده است. از خرید پاپ کورنهای در فروشگاه که با روغن گیاهی نیمه هیدروژنه تهیه شده است خودداری کنید. غذاهای سرخ شده، مانند سیب زمینی سرخکرده و همبرگر، اغلب در روغنهای گیاهی پخته میشوند که ممکن است حاوی چربیهای ترانس باشند. محصولات حیوانی مانند گوشت گاو، خوک، بره، کره و شیر به طور طبیعی حاوی چربی ترانس هستند اما شکلی متفاوت از چربی تولید شده مصنوعی است که در غذاهای بستهبندیشده (کیک، کلوچه، کراکر، میان وعده و فست فود سرخ شده) یافت میشود. بنابراین، در حالی که شرکتهای مواد غذایی درصد چربی ترانس محصولات خود را کاهش میدهند، تعدادی از غذاها همچنان حاوی چربی ترانس مصنوعی هستند.

چربیهای ترانس مصنوعی نیز با التهاب طولانیمدت، مقاومت به انسولین و دیابت نوع ۲ مرتبط هستند، بهویژه برای افراد چاق یا دارای اضافه وزن نیز خطرات بهمراتب بیشتر است. ورزش: پزشک ممکن است با توجه به سن و شرایط بدنی شما پیشنهاد ورزش روزانه را بدهد که تأثیر بسزایی در بهبود کبد چرب و کاهش وزن دارد. امروزه سبک زندگی و سبک غذایی موجب افزایش وزن و چاقی میشود. مخفف و مختصر شده برای کلمه NEUTROPHIL است که از دیگر گلبولهای سفید مهم خون است و افزایش و کاهش در تعداد آن مرتبط با بیماری های غالبا عفونی و باکتریایی می باشد اگرچه با بیماریهای دیگری نیز ارتباط دارد.

در مطالعه دیگری، علائم اختلال عملکرد اندوتلیال نیز تحت رژیم غذایی پرچرب ترانس افزایش یافت. یک مطالعه در ایالات متحده برروی روغنهای سویا و کانولا نشان داد که ۰٫۵۶ تا ۴٫۲ درصد از چربیها را چربیهای ترانس تشکیل میدهند. برای جلوگیری از مصرف این چربیها، مهم است که برچسبهای برروی کالاها و محصولات را با دقت بخوانید. رژیم غذایی مناسب برای تیپ بدنی اندومورف، شامل ٪۲۵ کربوهیدرات، ۳۵٪ پروتئین و ۴۰٪ چربی است. در این عمل احتمال بروز خطر بسیار پایین است.

آنها حاوی بسیاری از مواد مغذی، ویتامینها، مواد معدنی و خواص مختلف هستند که ممکن است با هم برای پیشگیری یا ایجاد بیماریهای خاص عمل کنند. اما پژوهشی جدید ما نشان میدهد که به جای توجه به مقدار چربی اشباع شدهای که مصرف میکنیم، باید به منابع غذایی حاوی چربی اشباع شده نیز توجه کنیم. این یافتهها به ما نشان میدهند که ارتباط بین بیماری قلبی و چربی اشباع شده، به منابع غذایی بستگی دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید اطلاعات کافی را در خصوص تزریق چربی زیر چشم بدست آورید و نمونه کار های تزریق چربی زیر چشم را مشاهده کنید تا آخر با ما همراه باشید.

غذاهایی که حاوی مواد هیدروژنه در فهرست مواد اولیه خود هستند را نباید مصرف کنید. به همین دلیل مهم است که به جای در نظر گرفتن چربی اشباع به تنهایی، بررسی کنیم که کدام مواد غذایی حاوی چربی اشباع شده، با بیماری قلبی مرتبط هستند. دکتر الناز احمدی در کلینیک زیبایی زعفرانیه میتوانند به شما مشاوره تخصصی بدهند و به شما کمک کنند بفهمید کدام روش درمانی برای شما مناسب تر است و شما را به بهترین نتایج میرساند. افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشته و تنها حدود 26 درصد از کالری مورد نیاز خود را از کربوهیدرات دریافت می کردند، شاهد کاهش بیشتر سطح T.G نسبت به افرادی بودند که رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات داشته و 54 درصد از کالری مورد نیازشان را از کربوهیدرات دریافت می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید