بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای تفریحات یک روزه

باداب سورت یک چشمهٔ پلکانی تراورتنی بینظیر در ایران و کمنظیر در جهان، در روستای اروست بخش چهاردانگهی شهرستان ساری واقع است. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموککاله ترکیه، به عنوان دومین چشمهٔ آب شور جهان بودهاست. بعد از طی ۸ کیلومتر با یک جاده آسفالته خوب مواجه می شوید و احتمالا نفسی به راحتی می کشید که نگاه های سنگین صاحب خودرو دیگر شما را آزار نخواهد داد.

بدون شک شما نیز که از زیباییهای طبیعی و خواص بینظیر چشمه سورت مطلع شدهاید، برایتان این سوال پیش آمده که اصلا باداب سورت کجاست؟ آب این چشمه در هر پله خود، دارای رنگ و بوی خاص و منحصر به فردی است که این موضوع به اعجاب انگیز بودن این چشمه بیش از پیش میافزاید. چشمه سورت به دلیل طبیعت زیبا و محیط آرامش بخش خود، به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی شمال برای مسافرت محسوب میشود.

البته امروزه این غذا بسیار به ندرت طبخ میشود. پیشنهاد میشود زمان بازدید از این جاذبه طبیعی را به گونهای تنظیم کنید که در زمان طلوع یا غروب خورشید در آن مکان حضور داشته باشید. امام صادق علیه السلام می فرمایند:«پدرم خوش نداشت به آب تلخ و آب گوگرددار، درمان کند. چشمهی بزرگ دیگر حاوی آب ترش است و به رنگ قرمز و نارنجی دیده میشود و آثاری از رسوب آهن در اطراف آن به وضوح دیده میشود. چراغ های راهنما، جهت حرکت به راست وچپ رانشان می دهد.چراغ هایی که نور بالا دارند مسافت های زیادی ازجلوی ماشین را روشن می کنند.چراغ هایی که نورپایین دارند مسافت های نزدیک جلو ماشین راروشن می کنند.

سکونت و طبقه بالا کتابخانه می باشد که اکنون تخریب گردیده اند. هر چقدر به سمت بالا و ارتفاعات پیش روید، درختان سوزنی برگ بیشتری شما را احاطه میکنند و حال و هوای دیگری را به منطقه میبخشند. اگر شما نیز تا به حال از این منطقه زیبا و خوش آب و هوا خبر نداشتهاید و اطلاعاتی درباره آن ندارید با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است در سفر به این منطقه بدانید را با شما در میان بگذاریم.

اما اگر از ترجیح میدهید در زمانی سفر کنید که هوا کاملا گرم و مطبوع باشد و نیازی به لباس گرم نداشته باشید بهتر است در روزهای گرم تابستان را در نظر داشته باشید. جالب است بدانید که این چشمهها به دلیل داشتن ساختار پیچیدهی زمینشناسی حتی در شرایط بد آب و هوایی و خشکسالی پر آب هستند. اما از ابتدای دوراهی حدود ۸ کیلومتر از ۱۹ کیلومتر این جاده آسفالتی پر از گودال(!)های متراکم است! چرا که چشمه های باداب سورت در پر آبترین و پوشش گیاهی اطراف آن نیز در سبزترین حالت خود به سر میبرند.

لطفا در طبیعت سکوت را رعایت کنید و آرامش مکان طبیعی را با بلند کردن صدای موسیقی و برگزاری جشن و میهمانی به هم نزنید. این احترام به اکوسیستم و البته گردشگران دیگری است که برای لذت بردن از سکوت به طبیعت سفر کردهاند. اگر دوست دارید از سکوت بکر و خاص بهره مند شوید این محل می تواند مکان خوبی برای شما به حساب آید. ساری نیز به مانند همه شهرهای ایران دارای جاذبه های دیدنی خاص خود می باشد، در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره برخی از جاذبه های دیدنی ساری و همچنین مکان های تفریحی و گردشگری این شهر توضیحاتی به شما بدهیم تا هنگام سفر به این شهر زیبا، دیدنی و جذاب بتوانید این مکان ها را به عنوان الویت برای دیدن و گشت و گذار انتخاب کنید.

روستاي اسفرجان از طريق شهر شهرضا، با جاده اي مناسب و آسفالت قابل دسترسي است. مخالفان برنامه هستهای ایران مدعیاند این نیروگاه میتواند در صورت آغاز و گسترش فعالیت، پلوتونیوم قابل استفاده در ساخت سلاح هستهای را تولید کند. نظریههای متفاوتی درباره وجه تسمیه این چشمه شگفتانگیز وجود دارد که هریک قابل قبول هستند. به جز خانههای قدیمی و مسجد و زندگی دلپذیر روستایی، آثار تاریخی و فرهنگی دیگری در روستا وجود ندارد.اگر هم بخواهید شب در این روستا اقامت داشته باشید میتوانید میهمان مردم مهماننواز روستا شوید.

از سال ۹۵ توسط سازمان میراث فرهنگی پرسنلی در این مکان مستقر هستند که با زحمت زیاد و سنگ چین کردن محوطه اطراف این حوضچهها از ورود بازدید کنندگان به داخل این مناطق که در حال تخریب و فرسایش میباشد جلوگیری میکنند. این طبقات و حوضچهها در واقع جاذبهٔ اصلی و ویژگی منحصر به فرد چشمههای باداب سورت است. اگر به ساری سفر می کنید حتما باید این آبشار بکر و دست نخورده را ببینید. در پایان فراموش نکنید اگر اطلاعات دیگری در مورد این چشه زیبا دارید آن را با ما و سایر همراهان ایرانگرد به اشتراک بگذارید.

این کار محدود کردن هنر و زندگانی است، ولی هنگامی که « چشمهایش » دعوی تصویر کردن مبارزهٔ سیاسی را دارد، نویسنده آن باید ژرفای منش آدمها و جامعه را مجسم کند، و کل حرکت جامعه را در روند رویدادهای واقعی و ژرفائی به بحث بگذارد. نظریه دیگری که درباره باداب سورت وجود دارد، به معنی واژههای آن در لغتنامههای فارسی مانند دهخدا بازمیگردد. این آبشار بکر و دست نخورده در جنگل دودانگه ساری قرار دارد، در حقیقت این آبشار در مرز بین دو استان سمنان و مازندران قرار گرفته است.

معمولا توصیه میشود مسافران از سمت سمنان به این منطقه رفت و آمد کنند زیرا جادهی ایمنتر و مسافت کمتری دارد. در نتیجه مسافت کل مسیر ۳۸۴ کیلومتر میشود. سرو بلند قامت – سرو سهی- غنچه – مه پاره و باغ مینو را درتجسم خود بیان می کندوخودرا بیچاره ای می بیند در بند معشوق و این پیوستن مدام اوبه شعری است که اورا در جرگه ی آن قرارداده است او بنده ی لعبتان سیمین است . کنند که استاد را در ایران کشته اند. وی با تاکید بر این که برای برآورد خطر زلزله باید شعاعی به اندازه 100 تا 150 کیلومتری در نظر گرفته شود، اظهار داشت: مهمترین گسلهای تهران شامل گسل مشا، گسل شمال تهران، گسل جنوب ری، گسل امامزاده داوود، گسل تلویزیون، گسل عباس آباد و گسل کهریزک در جنوب تهران است.

پس اگر به چشمه باداب سفر میکنید، حتما در برنامه خود بازدید از دیدنیهای زیبا و جاذبههای طبیعت دلفریب اطراف آن را قرار دهید. پیشنهاد می کنیم اگر تور یزد را رزرو کردید از این دیدنی یزد بازدید کنید. سفر بهاری ۲ روزه به چهار محال؛ به دیدار اردیبهشتراهنمای سفر به شهرکرد؛ بام زیبای ایران در سفر به شهرکرد از کجا دیدن کنیم؟ آتشکده ها از جالب ترین دیدنی های یزد است و پیشنهاد می کنیم هر گاه تور یزد را رزرو کردید از این جاذبه دیدنی بازدید کنید. چرا که در این هنگام رنگ طلایی و قرمز زیبایی بر روی آب حوضچهها تابیده میشود که جذابیت آن را دو چندان میکند و تحسین همگان را بر میانگیزاند.

همین موضوع باعث شده تا هر مسافر تمایل به آبتنی در این حوضچهها و تسکین دردهای رماتیسمی، مشکلات پوستی، میگرن و… آگاهی از ویژگی های اقلیمی یک منطقه گردشگری به شما کمک زیادی خواهد کرد. همچنین این هتل دسترسی مناسبی دارد و شما را از پرداخت هزینههای رفت و آمد بی نیاز میکند. گروهها و مراجع قدرت با هر نوع گرایش و مسلک سیاسی، حق خود میدانستند که سروش به عنوان ارگان آنها به انعکاس مواضع فکری و عملکردشان اقدام و از درج مطالب منتسب به سایر جناحها پرهیز کند بدین ترتیب سروش بتدریج به محل نفوذ عناصر فرصت طلب تبدیل شد و عدم اختیار و اعلان مواضع روشن سیاسی و عقیدتی از سوی مسوولان آن، کشتی روزنامه را در دست امواج مهلک گرفتار کرد و سرانجام ˈسروشˈ پس از انتشار ۲۸۰ شماره در بهار سال ۱۳۶۴ به کار خود پایان داد.

اگر این کار را کردید، کنترل شده، کوچک و با مصرف حداقل مقدار هیزم باشد. محافظت و نگهداری میشود و اگر کمی اطلاعات درباره گیاهان دارویی بدانید میتوانید به راحتی مقداری آویشن، بومادران، آسپرولا و… و همینطور در جای دیگر میافزاید که : مردم بومی این سرزمین براین باورند که کیخسرو کیانی بر روی همین تپه ( تلخسروی ) سپهداران خود را اندرز داد و لهراسب را به جای خود برگزید و سپس به سوی گردنه بیژن و چشمه بشو در مرتفعات کوه دنا رفت و پس از استحمام در چشمه سار بشو در غاری آرمید و سنگ شد و جاودان بماند تا در آینده به اراده خدای بزرگ فروغ زندگی یابد ، جان گیردو ایران را از پلیدی ها و دشمنان برهاند ۳ .

این گونه است که مردم به طور سنتی هزاران سال برخی بیماری ها را درمان می کنند ، به ویژه در اروپا و ژاپن. به هر قسمت از این منطقه زیبا که نگاه کنید، کوههای پوشیده شده از درخت و چمن را میبینید که خستگی چشمانتان را از بین میبرد. سنگ های این کوه غالبا از جنس سنگ خارا بوده به طوری که مسیر صعود قله این کوه را با دشواری همراه می سازد. با پایین ریختن آب چشمه از صدها پله و حوضچهای که در مسیر آن قرار گرفته است، آب به صورت تدریجی کمرنگتر و زردتر دیده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید