افغان ها، فصل ١ تا ١٤

فاصله آموزهای بودای شرقی با ارد بزرگ ایرانی از آسمان تا زمین است ببینید ارد بزرگ چه می گوید :- شادی و بهروزیمان را با ارزش بدانیم ، تن رنجور نیرویی برای ادب و برخورد درست برجایی نمی گذارد .- آنکه نگاه و سخنش لبریز از شادی ست در دوران سختی نیز ماهی های بزرگتری از آب می گیرد .- بدبخت کسی است که نمی تواند ناراستی خویش را درست کند .- صوفی مسلکان برای آنکه افکار اهریمنی خویش را گسترش دهند می گویند نیاز را باید از بین برد چون نیاز سبب دگرگونی می گردد و دگرگونی از دیدگاه آنان رنج آور است !

ولی نام ایشان به سختی درمنابع قدیمی ذکرشده است. این رستوران از محیطی بسیار جذاب و دیندی برخوردار است و برخلاف نامی که دارد، نه تنها دارای محیطی سنتی و قدیمی نبوده، بلکه علاوه بر غذاهای ایرانی، محلی و بخصوص انواع جوجه ها و کباب ها، انواع غذاهای فرنگی هم در این رستوران سرو می شود که شامل انواع پاستاها، پیتزاها، استیک ها و غذاهای لذیذ دیگر و همچنین، در رستوران حاج محسن هم کافی شاپ وجود دارد تا گردشگران بعد از یک وعده غذایی لذیذ، انواع دسرهای لذیذ را برای خود سفارش دهند.

علاوه بر جاذبه های طبیعی جنگل ارسباران شامل درختان چنار، سرو، بلوط، مراتع و علفزارهای پهناور و رودها و چشمه های خنک، می توان سری هم به قلعه بابک زد و از آن بالا مناظر خوش رنگ پاییز ارسباران را به نظاره نشست. برای ثبت نام دوره تورلیدری و دیگر دورههای عمومی و تخصصی و همچنین ثبت نام آزمونهای انگلیسی و غیر انگلیسی میتوانید روی خدمات ارسباران حساب کنید و با کارشناسان خبره ما در ارتباط باشید.

این ترکیب در میلیونها سال، ذره ذره و به زحمت توانسته زیستبومی بیافریند که غنای آن موجب شده در شمار ذخایر زیستی کره زمین قرار گیرد. موقعیت تعداد زیـاد قهرمانان شـهنامـه درایران شرقی و افغانستان قرار دارد. مولفین اولیـه اسلامـی زمان غزنویـان، از تعداد زیـاد باغها، مساجد، منارها، مدرسه ها و قصرهای غزنی یـاد مـیکنند. غوری ها درون اینزمان اختیـار بامـیان را بدست آورده و آنرا بـه سلطنت باجگذار تبدیل مـیکنند کـه شامل قسمت اعظم افغانستان شمالشرقی فعلی است. آنـها درحوالی 1150 م تحت علاوالدین حسین یکی از پسران عزالدین حسین از کوههای افغانستان مرکزی برآمده و به لشکرکشی بطرف افغانستان شرقی وجنوبی شروع مـیکنند.

اوغوریـها را درون 1152 م شکست داده و سلطان علاوالدین را اسیر مـیگیرد. بآنـهم علاوالدین حسین بزودی رها شده و درسالیـان بعدی زندگی خود مـیتواند قلمروی خویش را بطرف شمال توسعه دهد. در1141 م گروه دیگری ازترکهای تازه وارد از دوردستهای شمال بنام قراخیتای، سلطان سنجر و متحدین قراخانی های او را شکست مـیدهند. با وجودیکه سنجر از اسارت فرار نموده و قراختای بجنوب آمودریـا فشار نمـیآورد، صلاحیت و قدرت سلجوقها بطورجدی صدمـه مـیبیند. اولی درون حالیکه امپراطوری را دفاع نموده و بطرف غرب بسط مـیدهد، برادرش سیـاست غزنویـان را ادامـه داده و قدرت ترکها/ایرانیـان را درنیم قاره هند توسعه مـیدهد.

بالاخره قدرت غزنویـان توسط غوریـها بپایـان مـیرسد. این بدین معنی هست که بازهم راه به منظور کوشش دوبارۀ غوریـها بازمـیشود. این کتاب شامل افسانـه ها و قهرمانان گذشته و ماقبل اسلامـی ایران هست که بـه زبان فارسی نوشته شده و دربرگیرنده حدود 60 هزار بیت مـیباشد. موضوع مـهم داستانـها عبارت از جنگ بین ایران و توران (ایرانیـان و آنـهائیکه درون ماورای مرزهای شمالشرقی آنان زندگی مـیکند) مـیباشد. ابوالقاسم فردوسی درون دربار محمود زندگی کرده، اما درون توس نزدیک مشـهد تولد شده و درآنجا دفن مـیباشد.

درون آخرشـهنامـه دیگری هم وجود داشت کـه هرگزتکمـیل نشد، توسط یک زرتشتی مسلمان شده بنام ابومنصوردقیقی کـه قسمتی از شـهنامـه او درون اثر فردوسی آورده شده است. اما بخش بزرگی از این جنگلها در ولایت بادغیس موقعیت دارد، ولایتی که هم از لحاظ امنیتی و هم از بُعد اقتصادی، ضعیفتر و وضعیتش شکنندهتر از ولایت هرات است. قبیله آناونهناوه برخلاف دیگر قبایل، حیوانات دارای گوشت قرمز را شکار نمیکنند و از خوردن گوشت قرمز اجتناب میکنند و اگر در این قبیله کسی گوشت قرمز بخورد قانونشکن به حساب میآید. جنکل دالخانی رامسر یکی از بکرترین مناطق در شمال ایران به حساب می آید و علاقمندان بسیاری را به خود جذب می کند.

طبیعت ایران متنوع و بینظیر است و همچنان مقاصد بکر و ناشناخته ی بسیاری دارد. جنگلهای بکر از تنوع زیستی بالائی برخوردارند و دارای اطلاعات ژنتیکی ارزشمندی هستند که تا به امروز بسیاری کشف نشدهاست. این دریافت طوریکه بطور عنعنوی فرض میشود، تماس با معادن مشهورلاجورد بدخشان را نشان میدهد، اما از نگاه منطقی میتواند به رگه های لاجورد جدیدا کشف شده در کوه های شاگای همجوار ربط داده شود.

توفانهای شدیدی که در اینجا رخ میدهد، میتواند یکی از فرضیههای پیدایش این اشکال باشد.» مکانهایی که این اشکال در آنجا بیشتر دیده شدهاند، شمال بولیوی و غرب برزیل بوده است. درزمانیکه ترکهای شمال آمودریـا مصروف جنگ درون بین یکدیگرمـیباشند، غوریـها بهبود مـییـابند. چیزهای زیـادی ازغارت زمان درون امان نمانده، اما دو منار هنوز پا برجاست. برای رفتن به جنگل ابر میتوانید از دو راه اقدام کنید. در حقیقت لازم به ذکر است که بیش از 20% اکسیژن جهان را جنگل های امازون تولید می کنند. مسجد جامع آمل معماری جذابی دارد و کاشی کاری ها و ظرافت کاری های بی نظیری در نقاط مختلف بنا مشاهده می شود.

او در این مورد می نویسدسوی چپ بکردار جوینده مرد که جوشن بپوشد بروز نبردسوی راست پستان بسان زنان بسان یکی نار بر پرنیانزنان آمازون دارای جامعه بی طبقه بوده و همه با هم برابر بودند و کسی را بر کسی برتری کلی نبود . آنها پس از تقریباً ۲۰ سال دوری، با هم به پاریس بازگشته و زندگی جدیدی را آغاز کردند. در تاریخ بیداری مینویسد: شیخ یحیی کاشانی گفتاری دربارهٔ نادرستیهای انجمن معارف و بدخواهیهای اتابک نوشته برای چاپ شدن بروزنامهٔ حبلالمتین فرستاد، و چون آن گفتار چاپ شد و بایران آمد، یک انجمن نهانی که برای دشمنی با اتابک و کوشش در راه برانداختن او بر پا شده بود نویسنده آن شیخ یحیی را بانجمن خواندند، و او باز گفتارهایی نوشت و بحبلالمتین فرستاد، و کم کم روزنامهٔ ثریا نیز بزبان آمد و او هم سخنانی نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید