ارزندهترین صنعت دستی این شهرستان ، ممقان دوزی است

چشمه آب حیات توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 3.2 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان میدهد عموم مردم چشمه آب حیات را اثری کمارزش، کمکیفیت و نهچندان مهم ارزیابی میکنند. از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران فیلم چشمه آب حیات نیز آمارها و نکات جذابی را میتوان بیان کرد. براساس آمارها فیلم چشمه آب حیات به طور متوسط فعالیت 3ام بازیگران این اثر است. از محتوا و داستان فیلم چشمه آب حیات چقدر اطلاع دارید؟ بازیگران فیلم چشمه آب حیات چه کسانی هستند؟

از میان عوامل و بازیگران فیلم چشمه آب حیات، 2 نفر به دیار باقی سفر کردهاند و دیگر در میان ما نیستند: شادروان غلامحسین نقشینه و ایرج قادری. در فیلم چشمه آب حیات حدود 6 بازیگر جلوی دوربین رفتهاند که از نظر تعداد بازیگران میتوان چشمه آب حیات را یک اثر کمبازیگر و با تعداد شخصیتهای داستانی کم عنوان کرد. در میان بازیگران چشمه آب حیات نیز 15 همکاریِ اول رخ داده، بهعبارت دیگر در این فیلم میان هر یک از 6 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 15 همکاری برای اولینمرتبه در چشمه آب حیات رخ داده است.

2 تن از بازیگران چشمه آب حیات، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کردهاند، در واقع در چشمه آب حیات 2 فیلم اولی بودهاند: محمدعلی فردین و ایرج قادری. اگر از تصویربرداری فیلم چشمه آب حیات خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن محمود کوشان بوده است. تعبير به «عَرَانِينِ أُنُوفِهَا» كه به معناى قسمت هاى بالاى بينى است، در اينجا كنايه زيبايى است از قله هاى كوهها؛ و اساساً تشبيه برآمدگى كوه ها به بينى تشبيه جالبى است كه نشان مى دهد چنان نيست كه درون كوه ها پُر باشد؛ بلكه قسمت هاى خالى در آن فراوان است كه گاه به صورت غارهاى نمايان در مى آيد و گاه غارهاى بزرگ و مخفى و به هر حال، منابع ذخيره آب ها است، و از آنجا كه چين خوردگى هاى زمين و كوه ها به صورت پراكنده است، به طور طبيعى آب چشمه ها در دشت ها و بيابان هاى مختلف و دامنه كوه ها تقسيم مى شود و همه آنها از آب بهره مند مى گردند.

البتّه كوهها فوايد فراوان ديگرى نيز دارند؛ از جمله ذخيره آبها هستند كه گاه در درون آنها به صورت چشمه ها خارج مى شوند و گاه در بيرون به صورت ذخيره هاى فراوان برف هستند كه تدريجاً آب شده و نهرها را تشكيل می دهند. این غار درون سکویی وسیع و مسطح به نام تالار ساخته شده است. بعد از صعود به آن بایستی به گردنه باز گشته و برای صعود به قله بعدی یعنی قله میانی حرکت کنید. برای سفر به کویر به وسایل مورد نیاز کویرنوردی خواهید داشت که مطالعه این مطلب به شما کمک زیادی برای داشتن وسایل مورد نیاز خواهد کرد.

آب غنی از مواد معدنی معمولاً PH خنثی یا کمی قلیایی خواهد داشت. اگر به دنبال یک مکان گردشگری هستید که علاوه بر زیبایی طبیعت و آب و هوای عالی به پایتخت نیز نزدیک باشد، پیشنهاد ما به شما روستای جابان است. شاید قبل از او نیز دیگر پزشکان به این تاثیرات درمانی گوگرد پی برده بودند اما این ” هانمان ” بود که توانست گوگرد را تخلیص کرده و آن را به صورت خوراکی در درمان بیماری های خاص بهکار برد. این اثر تاریخی یکی از بناهای زیبا و تاریخی در محله ستوباد آذرشهرمیباشد که با هشت ستون چوبی احداث شده و قدمت آن به دوران صفویان نسبت داده میشود.

گفتنی است به دلیل سرسبزی محیط مسیر رفتن به دریاچه نیز صفای خاص خود را دارد. از امام صادق (ع) آورده اند که اما آن بنده صالح خدا خضر؛ خداوند عمر او را نه به خاطر رسالتش طولانى گردانید و نه به خاطرکتابى که بدو نازل کند و نه به خاطر این که به وسیله او و شریعت او، شریعت پیامبران پیش از او را نسخ کند و نه به خاطر امامتى که بندگانش بدو اقتدا نمایند و نه به خاطر طاعتى که خدا بر او واجب ساخته بود؛ بلکه خداى جهان آفرین، بدان دلیل که اراده فرموده بود عمرگرامى قائم (ع) را در دوران غیبت او بسیار طولانى سازد و مى دانست که بندگانش بر طول عمر او ایراد واشکال خواهند نمود، به همین جهت عمر این بنده صالح خویش، حضرت خضر را طولانى ساخت که بدان استدلال شود و عمر قائم (ع) بدان تشبیه گردد.

از معجزاتش این بود که روی هر زمین خشکی مینشست، زمین سبز و خرم میگشت و دلیل نامش، خضر(سبز) نیز همین است. امام صادق (ع) فرمـود: «بر هیچ تخته خشکیده ای نمی نشست مگر آنکه سبز مـی گشت و بر هیچ زمینـی بـی آب و علف قرار نمی گرفت مگر آن که سرسبز مـی گشت و به همیـن جهت خضر نامیده شـد». اکنون نزدیک به محراب اصلی مسجد و به موازات مقام هود بر دیوار قبله عنوان «هذا مقام خضر النبی» بر تابلویی سبز دیده می شود. شایان گفتن است در بسیاری از نقاط سوریه مقام حضرت خضر دیده می شود.

این مساله یکی از جاذبههای طبیعی منطقه است؛ چراکه هیچکس انتظار ندارد در استان یزد که منطقهای کویری است، مرغ ماهیخوار دیده شود. چشمه پیرغار بی شک یکی از زیباترین چشمه های استان چهارمحال و بختیاری است که بخشی از مجموعه گردشگری پیرغار است و در روستای ده چشمه در جنوب غربی شهرستان فارسان و 37 کیلومتری شهرکرد قرار دارد. «معرفی استان مرکزی». اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی. قلعه اسلامیه نیز از بناهای منحصر به فرد این روستای هدف گردشگری است اما بخشی از آن دچار آسیب شده و تاکنون اقدامی از سوی میراث فرهنگی برای مرمت آن صورت نگرفته است.

شما می توانید در هر فصلی از سال به رینه سفر کنید و با اجاره ویلا در آبگرم رینه لاریجان، تعطیلاتتان را در این روستای جذاب به دور از شلوغی و هیاهو بگذرانید و از طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوعش لذت ببرید. همچنین تاکنون در بخشهای ویدئو و تیزر فیلم چشمه آب حیات، حواشی فیلم چشمه آب حیات، دیالوگ برتر فیلم چشمه آب حیات، سوتی فیلم چشمه آب حیات و نقد فیلم چشمه آب حیات هنوز موردی ثبت نشده است.

تاکنون در صفحه اختصاصی فیلم چشمه آب حیات در منظوم اطلاعات بسیاری توسط پژوهشگران و مردم ثبت شده است؛ در بخش گالری عکس و پوستر فیلم چشمه آب حیات 4 عدد، گردآوری و درج شده است. چشمه آب گرم واناناق دارای آب سولفوریک با فواید درمانی است. امام علي(علیه السلام) در بخشی از خطبه 91 «نهج البلاغه» اشاره به مسئله پيدايش چشمه ها و آثار مهم كوه ها در آرامش زمين و زمينيان كرده است و در واقع مهم ترين اسباب حيات و زندگى را در زمين بر شمرده كه اوّل «آب» است و دوم «آرامش».

خداوند به وسیله او در زمان غیبت، از قائم ما رفع غربت مى کند و به وسیله او وحشتش را تبدیل به انس مى کند». این بنا از آجر، سنگ و ملات ساختهشده است. گفتهاند حضرت خضر از اولاد سام بن نوح و پسرخالهٔ ذوالقرنین بود با این حال بنا به برداشتی نیز، دو نفر با نام خضر وجود داشتهاند، خضر اکبر که از اولاد سام بن نوح بوده و خضر ثانی که از انبیای بنی اسرائیل و مصاحب موسی بوده است. همچنیـن گفته شـده که هر گاه به نماز مـی ایستاد اطرافـش سـرسبز مـی گشت. هتل لاله یکی از هتل های بسیار قدیمی این شهر است که پنج ستاره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید